Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Koła Gospodyń Wiejskich>

Bitwa Regionów na Jasnej Górze – kiedy będzie finał?

W konkursie Bitwa Regionów, który jest organizowany już czwarty raz, zgłosiło się 618 zespołów z całej Polski. Ile wybrano zespołów i kiedy będzie finał?

Dorota Kolasińska29 lipca 2021, 10:14

Pandemia niestety nie służy konkursom i spotkaniom grupowym, więc w tym roku w części Bitwa Regionów odbywa się wirtualnie. Zespoły Kół Gospodyń Wiejskich nadesłały z całej polski 618 prezentacji filmowych, w których pokazały w różnej formie wybraną potrawę regionalną. Z nich wyłoniono 16 KGW, wybrane koła wezmą udział w finale, który odbędzie się 4 września br. w Częstochowie podczas Krajowej Wystawy Rolniczej oraz Dożynek Jasnogórskich.

Bitwa Regionów ma za zadanie szerzenie idei patriotyzmu konsumenckiego, promocję polskiej żywności, lokalnej kuchni i tradycji. Ma być nowoczesnym narzędziem budowania marki polskiej wsi. Jak na razie nieźle idzie, bo stale powstają nowe Koła Gospodyń Wiejskich, które prężnie rozwijają swoją działalność.

– „Bitwa Regionów” to prawdziwe święto kuchni polskiej. Różnorodność kulturowa sprawia, że możemy poznawać Polskę poprzez smaki, przepisy, historie płynące z poszczególnych kuchni regionalnych – powiedział Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który wraz Anną Gembicką podziękował wszystkim zaangażowanym w szerzenie polskiej tradycji kulinarnej zespołom Kół Gospodyń Wiejskich.

Początkowo było to wydarzenie regionalne, od 2018 r. stał się konkursem ogólnopolskim. W zeszłym roku konkurs się nie odbył, z powodu ryzyka rozprzestrzeniania się COVID-19 w Polsce i wprowadzonych obostrzeń.

Aktualne informacje na temat Bitwy Regionów, znajdziesz tutaj!

Oprac. dkol na podst. KOWR

Fot. bitwaregionów.plPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)