Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Koła Gospodyń Wiejskich>

Nowy Glinnik-Osiedle szyje maseczki w minutę

W walce z koronawirusem wszystkie ręce na pokład. Dominika Gemzała i Agata Zając z sołectwa Nowy Glinnik-Osiedle (woj. łódzkie) postanowiły wspomóc załogę tomaszowskiego pogotowia ratunkowego, szyjąc dla nich maseczki. Materiał – flizelinę medyczną - dostały od top agrar Polska.

Kamila Szałaj24 kwietnia 2020, 13:33

Maseczka w minutę


Już 160 sztuk jednorazowych trzywarstwowych maseczek trafiło do Tomaszowskiego Pogotowia Ratunkowego. Uszyły je sołtys sołectwa Nowy Glinnik-Osiedle Dominika Gemzała i przedstawicielka Rady Sołeckiej Agata Zając. W tym trudnym okresie panie postanowiły ofiarować swój czas i usiadły do maszyn. Po kilku dniach tak wprawiły się w szycie, że teraz wykonanie jednej maseczki zajmuje im niecałą minutę!

- Po prostu jesteśmy sprytne – śmieje się Dominika Gemzała. I wyjaśnia nam, że materiał, który dostały od top agrar Polska, najpierw tną na paski, potem na kwadraciki, następnie jedna zszywa trzy kawałki, a druga doszywa gumki. I praca wre!

- Tak naprawdę uszyłyśmy już 600 maseczek, ale tylko do 160 miałyśmy gumkę. Proszę sobie wyobrazić, że w tej epidemii gumka też jest artykułem deficytowym. Nie mogłam jej nigdzie dostać, dopiero wczoraj udało mi się ją zamówić. A są to ilości niebagatelne. Na 160 sztuk zużyłyśmy 80 m gumki – wylicza Dominika. 

I dodaje, że wraz z koleżanką są szczęśliwe, że mogą pomóc pracownikom służby zdrowia w tym trudnym czasie.

- Ta nasza praca to przecież niewielki wysiłek, a jednocześnie tak teraz potrzebny. Byłyśmy wzruszone przekazując maseczki i widząc zadowolenie i wdzięczność pracowników pogotowia – mówi Dominika.


Tym chętniej wraz z Agatą Zając siądą do maszyn, by do pozostałych 440 masek doszyć gumki. Następną partię maseczek mają zamiar przekazać pogotowiu już w najbliższy wtorek 28 kwietnia.


KGW szyją maseczki z materiału od top agrar Polska


top agrar Polska włączył się w akcję szycia maseczek w Polsce. Kołom Gospodyń Wiejskich w całym kraju przekazaliśmy już ponad 1000 m kw medycznej flizeliny. Część tego materiału zasponsorowało Polskie Wydawnictwo Rolnicze, a część zakupiliśmy ze zbiórki przeprowadzonej wśród pracowników redakcji top agrar Polska.ksz


1 z 6
Obrazek

2 z 6
Obrazek

3 z 6
Obrazek

4 z 6
Obrazek

5 z 6
Obrazek

6 z 6
Obrazek

Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)