Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Kombajny>

Dwie medalowe nowości marki John Deere

Obrazek

Warto już zarezerwować sobie czas, aby w dniach od 18 do 21 stycznia 2018 r. wybrać się na targi w Poznaniu.

Jan Józefowicz26 grudnia 2017, 19:15
Po wystawie Agritechnica do Poznania dotrze w styczniu wiele nowości na targi Polagra-Premiery. Wśród nich warto będzie zobaczyć ciągnik 5R marki John Deere i zautomatyzowany kombajn S780i. Łączy je to, że zdobyły złote medale na poznańskiej imprezie.

Ciągniki serii 5R wyróżniają się kilkoma przydatnymi cechami podczas długotrwałej pracy. Podstawowe znaczenie dla traktorzysty ma dobra widoczność z kabiny, niezależna amortyzacja przednich kół, bardzo mały promień skrętu (3,75 m) i amortyzowana kabina. Do tego dochodzi solidna konstrukcja, która pozwala obciążyć traktor masą aż 4,3 tony. Modele John Deere 5R mają nowy system szybkiego montażu ładowacza czołowego (click&go), oświetlenie LED i automatyczną przekładnię z 32 biegami.

Drugim medalowym produktem tej marki jest w pełni zautomatyzowany kombajn S780i. Wyposażony jest w rozwiązania, które ułatwiają zarządzanie danymi, a także zapewniają wysoki komfort pracy kombajnisty. Istotą tej konstrukcji jest automatyczna i inteligentna regulacja oraz kalibracja wielu parametrów pracy maszyny. Poza tym zwiększono wytrzymałość i sprawność zespołu żniwnego, co pozwala na zdecydowany wzrost wydajności.

Dla pasjonatów dużą atrakcją będzie możliwość przyjrzenia się największemu ciągnikowi gąsienicowemu marki John Deere, czyli modelowi 9620RX. Ma on podwozie z czterema gąsienicami, które wydajnie przenoszą moc silnika na podłoże. To pozwala wykonywać najcięższe prace, wymagające dużej siły uciągu. W najmocniejszych modelach są silniki Cummins QSX 15,0 l, które pozwalają osiągnąć maksymalną moc 670 KM.
oprac. jj

Fot. Józefowicz, firmowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)