Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Fabryka w Płocku wrzuca piąty bieg

08.08.2018

Drukuj

Fabryka w Płocku wrzuca piąty bieg

Artykuł dostępny

W tym celu w Płocku kierownictwo koncernu CNH wybudowało nową halę produkcyjną dla wszystkich kombajnów TC oraz modeli CX z serii 5 i 6. Decyzja o kompletnej produkcji CX w Płocku podyktowana jest m.in. wzrastającym udziałem kombajnów tej serii na polskim rynku (przewyższa nawet kombajny z serii TC). Ponadto, do tej pory znaczna część podzespołów tego kombajnu była już produkowana w Płocku, po czym transportowana do fabryki w Zedelgem w Belgii. W belgijskim zakładzie w dalszym ciągu produkowane będą kombajny CX z serii 7 i 8 oraz paleta modeli CR.

Sezon 2019 z CR Revelation

Kombajny CR wyposażone są w dwa wzdłużne rotory służące do omłotu i separacji ziarna. W ostatnim czasie producent udoskonalił ten proces i poprawę przepływu masy żniwnej. Wszystko dzięki rotorom Twin Pitch Plus  z cepami o długości ok. 76 mm i nowemu sterowaniu. Kombajnista może zdalnie z poziomu kabiny regulować położenie łopatek rotora. To opcja w czterech najbardziej wydajnych, 22-calowych modelach. Z kolei funkcja ustawiania segmentów klepiska w położeniu wyjściowym z poziomu kabiny znacznie ogranicza przestoje maszyny w przypadku zablokowania klepiska. W ten sposób można zaoszczędzić nawet 30 minut w porównaniu z ręcznym wykonaniem tej operacji.

Flagowy kombajn tej serii – CR10.90, wyposażono w silnik o mocy 700 KM! 

Nowe kombajny serii CR zyskały nowy system zagospodarowania resztek pożniwnych, który umożliwia drobniejsze cięcie resztek i ich lepsze rozprowadzanie na większej szerokości, nawet do 13,7 m. To efekt udoskonaleń w szarpaczu słomy (wzmocnienie rotora, dłuższe noże przeciwbieżne i zwiększenie szybkości roboczej).

r e k l a m aNajciekawszym wyposażeniem kombajnów rotorowych New Holland jest automatyzacja pracy kombajnu, czyli system IntelliSense. Jak podaje producent, to system umożliwiający maszynie co 20 sekund dobór i ustawienie najlepszych parametrów spośród 280 milionów kombinacji.
Kombajnista wybiera na monitorze dotykowym rodzaj uprawy, 1 z 4 strategii pracy kombajnu, a system automatycznie dokonuje niezbędnych zmian ustawień na podstawie danych z ponad 20 czujników. Dzięki temu operator może skupić się na prowadzeniu maszyny czy mapowaniu plonu.

Polecany artykuł

Tecek gotowy na nowe przepisyFot. Beba

Polecane dla Ciebie:

article icon

Plan zagospodarowania przestrzennego i wezwanie do zapłaty planistycznej

Czytaj

Galeria zdjęć

Zbiór pszenicy kombajnem New Holland CR
Sterowanie kombajnem wyposażonym w system Intelii Sense
Kombajny CR wyposażone są w technologie dwurotorową
Kombajny serii CR zyskały nowy system zagospodarowania resztek pożniwnych

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii