Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Kombajny>

Hindusi przejmują 35% udziałów w Sampo

Obrazek

Indyjski koncern Mahindra ma przejąć do końca czerwca br. 35% udziałów fińskiego producenta kombajnów zbożowych Sampo Rosenlew.

Dawid Konieczka15 kwietnia 2016, 15:13

ndie to ważny gracz na globalnym rynku maszyn rolniczych. Koncern Mahindra, który przejmuje udziały w Sampo Rosenlew jest największym światowym producentem ciągników rolniczych. Hindusi aktywni są przede wszystkim w Indiach, Chinach, Japonii i USA.
Fińska fabryka Sampo Rosenlew produkuje obecnie kombajny zbożowe pod swoją nazwą, a także dla innych mrek. Kupno udziałów w fabryce kombajnów to kontynuacja strategii koncernu Mahindra, który zamierza oferować pełną paletę sprzętu rolniczego. Hindusi mają być aktywni na rynku kombajnów zbożowych głownie w Azji i Afryce.
dk1 z 1
Fińska fabryka Sampo produkuje także kombajny dla John Deere i koncernu AGCO.

Fińska fabryka Sampo produkuje także kombajny dla John Deere i koncernu AGCO.

Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)