Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Kombajny>

Kalkulator strat kombajnu

Obrazek

Wybór najlepszych ustawień do pracy kombajnu, by osiągnąć maksymalną wydajność zbioru ułatwia nowa aplikacja mobilna New Holland Grain Loss Calculator.

Jan Beba4 sierpnia 2019, 11:51

Aplikacja została stworzona dla użytkowników kombajnów wszystkich producentów i modeli. Kombajnista może określić straty ziarna, wykonując trzy proste czynności:

  1. podanie producenta kombajnu, szerokości zespołu żniwnego i kosza sitowego,
  2. wybór uprawy i wprowadzenie plonu,
  3. podanie liczby ziaren zebranych z ziemi na ograniczonej powierzchni.

Aplikacja natychmiast oblicza straty ziarna i podaje wyniki w procentach i kilogramach na hektar. Po wyświetleniu strat ziarna w kombajnie aplikacja Grain Loss Calculator odsyła do kolejnej aplikacji New Holland Harvest Excellence, która pomaga dostosować ustawienia kombajnu do warunków glebowych i stanu uprawy.1 z 3
Nowa aplikacja New Holland

Nowa aplikacja New Holland

2 z 3
Nowa aplikacja New Holland

Nowa aplikacja New Holland

3 z 3
Nowa aplikacja New Holland

Nowa aplikacja New Holland

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)