Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Kombajny>

Kolejna milionowa inwestycja Claasa

Obrazek

Największym atutem jednostki ma być możliwość testowania konstrukcji kombajnów przez cały rok. W ten sposób Claas chce uniezależnić się od krótkiego okresu żniw.

Jan Beba20 maja 2017, 12:00

Nowe centrum testowe dla maszyn powstanie w Harsewinkel – macierzystej spółce firmy Claas. Największym atutem nowej jednostki ma być możliwość testowania nowych konstrukcji kombajnów przez cały rok. W ten sposób Claas chce uniezależnić się od krótkiego okresu żniw, kiedy wykonuje większość testów kombajnów.

W nowych warunkach można będzie zasymulować zbiór zbóż także poza sezonem. Co najważniejsze, pod dachem ekipa testowa będzie mogła stworzyć porównywalne warunki. Oprócz kombajnów w nowym centrum testowane będą komponenty sieczkarni i traktorów. Budynek będzie miał powierzchnię 8 tys. m2, z czego połowę zajmie część montażowa, laboratoria i testowa. W budynku znajdzie zatrudnienie ponad 200 osób, głównie inżynierów odpowiedzialnych za rozwój nowych maszyn. Oddanie do użytku inwestycji planowane jest na jesień przyszłego roku, a całość ma pochłonąć 15 mln euro.

 

Liczne inwestycje na stałe wpisały się w wizerunek firmy Claas. Dziś firma prowadzona jest przez trzecie pokolenie rodziny, przez córkę Catharina Claas-Mühlhäuser, jednak największy rozwój dokonał się pod przewodnictwem Helmuta Claas – syna założyciela fabryki. Szczególną uwagę skupiał on na rozwijaniu innowacyjnych produktów i ich masowej produkcji w ekonomiczny sposób. Szereg innowacji został zainicjonowany lub współtworzony przez Helmuta Claasa. Na przykład, na początku lat 70-tych została opracowana seria Dominator w oparciu o koncepcję konstrukcji modułowej i budowie platformy. Dominator stał się jednym z najbardziej udanych modeli kombajnów zbożowych na świecie. Jego następny model, Lexion został również opracowany w erze Helmuta Claas. Jest on nadal uważany za najbardziej zaawansowany i skuteczny kombajn zbożowy na świecie. Rozwój samobieżnej sieczkarni Jaguar to także historia sukcesu, która umożliwia firmie Claas dominację na rynkach światowych. Jaguar dowód uznania w ostatnim czasie Helmut Claas został odznaczony Medalem Diesel przez Niemiecki Instytut Innowacji (Deutsches Institut für Erfindungswesen) w kategorii „Najbardziej Udane Osiągnięcie w Dziedzinie Innowacji” – to najstarsza niemiecka Nagroda Za Innowacyjność.

 1 z 1
Helmut Claas podczas ceremonii wręczenia nagród w Niemieckim Muzeum w Monachium.

Helmut Claas podczas ceremonii wręczenia nagród w Niemieckim Muzeum w Monachium.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)