Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Kombajny>

Kombajn Ideal 7 dla studentów z Poznania

Obrazek

Nie lada niespodziankę dla swoich studentów przygotowało kierownictwo Instytutu Inżynierii  Biosystemów UP w Poznaniu wraz z marką Fendt. Przez kilka kolejnych tygodniu młodzi adepci rolnictwa będą mogli szkolić się z obsługi jednego z największych kombajnów dostępnych na rynku.

Jan Beba10 października 2019, 16:11

Kombajn Fendt Ideal 7 został udostępniony Instytutowi Inżynierii Biosystemów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu na okres trzech tygodni. W pakiecie z nowoczesnym kombajnem studenci będą mogli wziąć udział w serii na temat nowoczesnych rozwiązań, stosowanych w najbardziej innowacyjnym technologicznie kombajnie marki Fendt. Wykłady podzielone są na dwie części: teoretyczną i praktyczną.

„W części wykładowej studenci poznają genezę projektu Ideal, budowę poszczególnych zespołów maszyny, działanie systemu IdealHarvest i aplikacji Fendt Connect. W części praktycznej, zaprezentowane zostaną rozwiązania techniczne, które studenci będą mogli zobaczyć bezpośrednio w kombajnie Ideal 7PL. Dodatkowo zaprezentowane zostanie poziomowanie przedniej osi Para Level, system składania rury wyładowczej oraz system oczyszczania chłodnicy AirSense.” - relacjonuje Krzysztof Krzyżaniak - Specjalista serwisu technicznego maszyn Żniwnych Agco Polska.

„Dzięki udostępnianiu innowacyjnych maszyn rolniczych w celach dydaktycznych, wiedza uzyskana w ramach zajęć programowych jest doskonale uzupełniana o nowości, ciekawe rozwiązania, poparte praktycznymi przykładami oraz prezentacjami podzespołów bezpośrednio na maszynie.” – mówi Marcin Tomaszewski – Specjalista produktowy ds. kombajnów Fendt Polska.

Warto podkreślić, że marka Fendt konsekwentnie realizuje plan udostępniania maszyn, ze swojej oferty produktowej, w ramach wsparcia Instytutu Inżynierii Biosystemów na Wydziale Rolnictwa i Bioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Wcześniej w hali maszyn studenci mogli podziwiać sieczkarnię katana czy ciągniki producenta z Marktoberdorf.1 z 1
Przez trzy tygodnie ozdobą odnowionej hali maszyn UP w Poznaniu bedzie kombajn Fendt Ideal 7PL.

Przez trzy tygodnie ozdobą odnowionej hali maszyn UP w Poznaniu bedzie kombajn Fendt Ideal 7PL.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)