Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>Kombajny>

Kombajny i oprogramowanie rolnicze

Obrazek

Użytkownicy sprzętu New Holland i pasjonaci programu RolnikOn spotkali się w Płocku.

Jan Józefowicz22 kwietnia 2015, 11:32

Aktywni użytkownicy programu komputerowego RolnikOn mieli okazję zobaczyć, jak produkowane są kombajny i prasy w zakładzie New Holland Agriculture w Płocku. W trakcie zwiedzania zakładu można było prześledzić wszystkie etapy powstawania sprzętu od obróbki blach po finalny produkt. Powstające tu kombajny i prasy docierają do różnych regionów świata w ramach koncernu CNH.

Autorzy programu RolnikOn, który wspomaga prowadzenie gospodarstwa i działa na platformie internetowej, pokazali jego funkcje. Wśród nowych, rozszerzonych opcji jest pole pokazujące łączne koszty na uprawę w danym okresie  czasu. Wprowadzono księgę rejestracji świń i zarządzanie stadem. Podobnie rozwijane są opcje dotyczące stada bydła w gospodarstwie.

Wprowadzane są także funkcje przydatne dla dużych gospodarstw. Można tu przypisywać pracownikom terminy badań, uprawnienia do obsługi sprzętu, np. opryskiwaczy itd. Zależnie od stanowiska w firmie otrzymuje się uprawnienia do zmiany danych w programie. W wersji biznesowej są również funkcje związane z parkiem maszynowym. W zarządzaniu stadem bydła wprowadzono rejestracje przemieszczeń zbiorowych, co ułatwia zapisy w dużych gospodarstwach.

Do Płocka przyjechali także użytkownicy sprzętu New Holland. A gościem spotkania, który od lat wspiera cyfryzację w rolnictwie, był  były premier Waldemar Pawlak. Na spotkaniu w Płocku byli też przedstawiciele z Izb Rolniczych.
jj

Fot. Józefowicz, firmowe1 z 4
Gości w płockiej fabryce powitał Adam Sulak, Członek Zarządu CNH Industrial Polska.

Gości w płockiej fabryce powitał Adam Sulak, Członek Zarządu CNH Industrial Polska.

2 z 4
Prezentacja oferty sprzętu żniwnego.

Prezentacja oferty sprzętu żniwnego.

3 z 4
Na końcu linii produkcyjnej był czas na wspólne zdjęcie.

Na końcu linii produkcyjnej był czas na wspólne zdjęcie.

4 z 4
W Płocku gościł były premier Waldemar Pawlak.

W Płocku gościł były premier Waldemar Pawlak.

Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Józefowicz
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)