Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Technika>Kombajny>

ROPA – sektor maszyn do ziemniaków na dużym plusie

Obrazek

Zbiory ziemniaków konsumpcyjnych idą pełną parą. ROPA ma powody do zadowolenia. W tym roku na polach pracuje znacznie więcej żółtych kombajnów.

Dawid Konieczka10 sierpnia 2020, 07:33
Od rozpoczęcia produkcji kombajnów ziemniaczanych ROPA Keiler w 2016 roku wyprodukowano już ponad 500 jedno- i dwurzędowych maszyn. Ten rok dla producenta jest wyjątkowy: tegoroczna produkcja maszyn do zbiorów ziemniaków jest o 39 % większa niż w roku ubiegłym.

W minionym roku do oferty ROPA trafił kombajn Keiler Classic z dwoma taśmami jeżowymi do oddzielania plonu od zanieczyszczeń. Nowa maszyna okazała się strzałem w dziesiątkę: 25% produkcji kombajnów dwurzędowych to maszyny Keiler w wersji Classic. Najczęściej aktualnie kupowanym kombajnem z oferty ROPA jest Keiler 2 z czterema taśmami jeżowymi do oddzielania plonu od zanieczyszczeń. Kombajn można wyposażyć w wiele przydatnych opcji, np. napędzaną oś i zbiornik przeładunkowy umożliwiający wyładunek ziemniaków w czasie zbioru. ROPA wskazuje że w tym roku produkcja tak wyposażonych maszyn jest o 24% większa niż przed rokiem.

Producent informuje, że produkcja kombajnów trwa nieprzerwalnie, obecnie każdego dnia fabrykę opuszcza 6 kombajnów ziemniaczanych. Rolnicy doceniają żółte kombajny ziemniaczane w szczególności za niezależny hydrauliczny napęd z układem wykrywającym obciążenia, skrętną oś teleskopową i rozdrabniacz małych ziemniaków, który ogranicza zachwaszczenie ziemniakami w następnych uprawach – rozwiązanie nagrodzone medalem na poprzednich targach Agritechnica.


Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)