Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Rostelmash – rotorowy gigant ze wschodu

13.04.2018

Drukuj

Rostelmash – rotorowy gigant ze wschodu

Artykuł dostępny

Największym kombajnem w ofercie Rostselmash jest model Torum. Jak już wspomniałem maszyna wyposażona jest w silnik o mocy 520 KM marki Cummins. Jednostka napędowa spełnia rygorystyczne europejskie normy emisji spalin.

r e k l a m aKombajn może współpracować z przyrządem żniwnym do zboża o szerokości roboczej 6, 7 i 9 m. W opcji są m.in. hedery do kukurydzy, słonecznika czy podbieracz pokosu.

Skoszona masa jest omłacana za pomocą rotora. Jego średnica wynosi 762 mm, a długość to 3,2 m. Kąt opasania klepiska producent określa na 360 stopni, a powierzchnia omłotu i separacji to 5,4 m2. Rotor napędzany jest hydromechanicznie, dzięki czemu kombajnista ma do wyboru szeroki zakres obrotów, mieszczący się w przedziale od 25o do 1000 obr./min.
Wymłócone ziarno trafia na układ czyszczący, którego powierzchnia wynosi 5,2 m2.

Polecany artykuł

Väderstad zakończył rok na sporym plusieWyczyszczone ziarna transportowane jest do zbiornika o pojemności aż 12 tys. litrów. Do wydajnej pracy prócz pokaźnej objętości zbiornika równie ważne jest jego szybkie opróżnianie. Torum dysponuje układem wyładowczy pozwalającym w ciągu sekundy wsypać 105 litrów ziarna.

Układ jezdny kombajnu jest hydrostatyczny. Do zmiany kierunku jazdy służy dźwignia na prawym podłokietniku, na którym ulokowane są przyciski do obsługi najważniejszych podzespołów maszyny. kabina jest oczywiście klimatyzowana, co zapewnia komfort pracy. Na przedniej osi można zamontować układ gąsienicowy lub ogumienie o szerokości 900 mm.

Dystrybutorem kombajnów Rostselmash w Polsce jest firma Korbanek.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Zboża: początek roku z wzrostami cen

Czytaj

Galeria zdjęć

Największym kombajnem w ofercie Rostselmash jest model Torum.
Największym kombajnem w ofercie Rostselmash jest model Torum.
Największym kombajnem w ofercie Rostselmash jest model Torum.
Skoszona masa jest omłacana za pomocą rotora. Jego średnica wynosi 762 mm, a długość to 3,2 m

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii