Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Sieczkarnia która rozciera sieczkę

20.08.2018

Drukuj

Sieczkarnia która rozciera sieczkę

Artykuł dostępny

Najnowszy Claas Jaguar oznaczony symbolem 960 wyposażono w system Shredlage Corncracker pozwalający na intensywne rozdrobnienie ziaren i zbieranej sieczki roślin. Pocięta na długość około 26-30 mm kukurydza trafia do dwuwalcowego zgniatacza ziaren.

r e k l a m a
Inżynierowie Claas zmienili tu stosunek prędkości walców. Pierwszy obraca się o 50% szybciej od drugiego. Jak podkreśla producent, ma to pozytywnie wpływać na efekt ucierania masy. Aby to uzyskać nacięcia na powierzchni walca są wykonane zarówno wzdłużnie, jak i poprzecznie, a dodatkowo mają profil spiralny. Powoduje to zmiażdżenie ziaren, a także podłużne rozerwanie pociętych uprzednio łodyg. Nie ulega wątpliwości, że zastosowany kondycjoner wpływa na obciążenie silnika sieczkarni jednakże w trakcie pokazu nie mieliśmy możliwości porównania spalania wersji bez systemu Shredlage Corncracker. Zużycie paliwa przy omawianej maszynie wynosiło średnio 23 l/ha.


Jaguara napędzała sześciocylindrowa jednostka Mercedes-Benz o pojemności 15,6l. Silnik wzbogacony o technologię Turbo Compound generuje moc 626 koni mechanicznych, rozwiązanie takie polega na odzyskaniu energii ze spalin przy wykorzystaniu drugiej turbosprężarki, spełniał on wymagania normy emisji spalin Stage IV dzięki wtórnej obróbce spalin oraz selektywnej redukcji katalitycznej (SCR). Zbiornik na wodny roztwór mocznika Adblue ma pojemość 130l i jego zużycie sięga 3% zużycia paliwa.

Polecany artykuł

Praca sieczkarni Krone pod ścisłym nadzorem
Prezentowana sieczkarnia, jak na modele pokazowe przystało, miała bogate wyposażenie. Szczególną uwagę zwróciliśmy na automatyczne wykrywanie przyczep i sterowanie kanałem wyrzutowym sieczkarni. Co ciekawe, wszystkim można zarządzać z poziomu terminala w kabinie. Można tu wybrać tryb napełniania przyczep (od tyłu do przodu lub odwrotnie). Warto podkreślić, że system rozpoznaje poruszające się w pobliżu przyczepy, nawet w sytuacji, kiedy ciągnik porusza się bezpośrednio za sieczkarnią i odległość kanału wyrzutowego do przyczepy jest większa. 

Łukasz Siara
Fot. Siara

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Fakty są bezlitosne

Czytaj

Galeria zdjęć

Próbka sieczki ze zbioru w systemie Shredlage.
Sieczkarnia pracowała na polu w okolicy Krzemieniewa w Wielkopolsce.
Automatyczne wykrywanie przyczep i sterowanie kanałem wyrzutowym to jedna z wielu możliwości sieczkarni.
Automatyczne wykrywanie przyczep i sterowanie kanałem wyrzutowym to jedna z wielu możliwości sieczkarni.
Nowa kabina sieczkarni oferuje dobra widoczność na bezpośrednie otoczenie maszyny.
Jaguara napędzała sześciocylindrowa jednostka Mercedes-Benz o pojemności 15,6l.
Maszyna wyróżnia się systemem rozdrabniania zielonej masy Shredlage Corncracker.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii