Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Tecek gotowy na nowe przepisy

03.08.2018

Drukuj

Tecek gotowy na nowe przepisy

Artykuł dostępny

W trakcie żniwnej prezentacji kombajnów na sezon 2019 w Lidzbarku Warmińskim mogliśmy z bliska przyjrzeć się pracy nowych maszyn New Holland. Istotne zmiany dotyczą m.in. kombajnów TC, w których oprócz nowej kabiny zobaczymy nowe silniki od FPT o mocy maksymalnej do 258 KM. Zastosowano w nich technologię EcoBlue HI-eSCR2. Wszystko po to aby modele TC4.90, TC5.70 i TC5.90 mogły spełnić wymogi normy Stage 5. 

ON + AdBlue
Stosowana przez koncern od wielu lat technologia EcoBlue wykorzystuje płyn AdBlue do przetwarzania szkodliwych tlenków azotu zawartych w spalinach w nieszkodliwą parę i azot. Układ oczyszczania spalin umieszczono poza silnikiem, co oznacza, że sam silnik „oddycha” wyłącznie czystym, świeżym powietrzem. Opatentowany układ wykorzystuje nowy moduł sterujący silnika, który zarządza nie tylko jego pracą, ale także układem obróbki gazów spalinowych HI-eSCR przez sterowanie modułami doprowadzania i dozowania. Zapewnia to stały monitoring poziomów NOx w gazach spalinowych, zapewniając wtrysk odpowiedniej dawki AdBlue podczas każdego cyklu aby utrzymać redukcję NOx na wymaganym poziomie ponad 95%. Sterowanie wpływa jednocześnie na niskie zużycie AdBlue. Z kolei w porównaniu do silników spełniających wymagania dotychczasowej normy emisji spalin Tier4B, ilość cząstek stałych została zredukowana o 40%.

r e k l a m aTrzy modele
Warto podkreślić, że od kolejnego sezonu gama kombajnów TC będzie składała się z modeli TC4.90 i TC5.70 z silnikiem NEF 4,5 dm3, o mocy maksymalnej 175 KM, ze zbiornikami ziarna o pojemnościach odpowiednio 5000 i 5200 litrów, oraz modelu TC5.90 z silnikiem NEF 6,7 dm3, o mocy maksymalnej 258 KM i zbiornikiem ziarna o pojemności 6000 litrów.
Dodatkowo kombajny TC mogą być wyposażone w systemy Smart Sieve i Opti-Fan poprawiające jakość omłotu i separacji w niekorzystnych warunkach terenowych.

System Smart Sieve automatycznie reguluje pracę sita, kompensując pochyłości boczne i zwiększając ruch poprzeczny w celu ułożenia równej warstwy ziarna na całym sicie. Natomiast system Opti-Fan koryguje natężenie przepływu powietrza przez kosz sitowy. W efekcie zależnie od tego, czy kombajn pracuje pod górę, czy w dół zbocza, prędkość wentylatora jest dostosowywana automatycznie do kierunku jazdy oraz do stopnia nachylenia zbocza. Jak twierdzi producent zwiększa to ogólną skuteczność czyszczenia nawet o 30% w trudnym terenie.

W trakcie sierpniowej prezentacji specjaliści z firmy New Holland szczegółowo omówili także zmiany w większych kombajnach z serii CX oraz CR.

Polecany artykuł

Fabryka w Płocku wrzuca piąty bieg

Fot. Beba

Polecane dla Ciebie:

article icon

Plan zagospodarowania przestrzennego i wezwanie do zapłaty planistycznej

Czytaj

Galeria zdjęć

W Lidzbarku Warmińskim mogliśmy z bliska przyjrzeć się pracy nowych maszyn New Holland.
Kombajny New Holland TC spełniają wymogi wchodzącej z dniem 1 stycznia 2019 r. normy emisji spalin Stage 5.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii