Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Zmodernizowane kombajny New Holland CR

02.12.2017

Drukuj

Zmodernizowane kombajny New Holland CR

Artykuł dostępny

Rotorowe kombajny New Holland przeszły gruntowna modernizację. Nowe maszyny oznaczone jako CR Revelation wyróżnia szereg modyfikacji, których celem jest przede wszystkim zwiększenie przepustowości i wydajności w czasie zbioru. Moc silnika największego kombajnu New Holland CR 10.90 Revelation zwiększono aż do 700 KM. Producent twierdzi, że dzięki wprowadzonym zmianom przepustowość i wydajność kombajnu wzrosła nawet o 10% w stosunku do dotychczas oferowanych modeli. Wszystkim wprowadzonym zmianom mogliśmy przyjrzeć się podczas pokazu w czasie zbioru kukurydzy na ziarno.

r e k l a m a

Na polu pracował model CR 9.90 Revelation
, który współpracował z 8-rzędową przystawką. Jedną z bardziej istotnych zmian w nowych kombajnach CR jest układ zdalnej regulacji łopatek rotora Dynamic Flow Control, które znajdują się w górnej części rotorów. Zmieniając kąt ich ustawienia reguluje się szybkość przepływu masy przez rotory. Jest to szczególnie ważne gdy rozpoczyna się zbiór przed południem gdy plon jest wilgotny, a po południu jest idealnie suchy. W modelach CR Revolation położenie łopatek zmienia się z kabiny kombajnu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu silników elektrycznych w górnej części rotorów. Wcześniej zmiana ustawienia łopatek możliwa była wyłącznie ręcznie. 

Kolejna zmiana to
układ awaryjnego opuszczania klepisk pod rotorami
, gdy do układu omłotowego trafi zbyt duża masa zbieranego plonu. Cały proces odbywa się automatycznie: klepisko opuszcza się i zatrzymuje przenośnik pochyły. Po chwili kombajnista musi potwierdzić na monitorze IntelliView IV czy chce unieść klepisko do położenia roboczego. Po akceptacji wszystko odbywa się automatycznie, a kombajn po zaledwie 20 sekundach jest ponownie gotów do pracy. W starszych modelach jeśli doszło do opuszczenia klepisk konieczne było montowanie ścinanych zabezpieczeń, co trwało nawet 2 godziny. W nowych modelach CR Revelation dokonano także szereg innych zmian m.in. w rozdrabniaczu słomy, który rozrzuca sieczkę na szerokość nawet 13,7 m. W szarpaczu zastosowano wzmocniony rotor, dłuższe noże i przeciwnoże. Dzięki temu słoma cięta jest na krótsze odcinki. Zmieniono układ rozrzucania sieczki. Zastosowano mocniejsze o 25% silniki hydrauliczne, łopatki rozrzucające mają teraz kształt litery V, a na obwodzie talerzy rozrzucających umieszczono plastikowe skrobaki. Sporo zmian dokonano także w rozrzutniku plew.

Kolejna, widoczna gołym okiem zmiana to malatura podsiewacza i wnętrza zbiornika zbożowego. Teraz oba elementy mają kolor żółty, co poprawia widoczność w koszu sitowym i zbiorniku. 
dk
Fot. Konieczka

Zobacz film

Zmodernizowane kombajny New Holland CR

Polecane dla Ciebie:

article icon

Soja też może chorować

Zamów wersję premium

Galeria zdjęć

Nowy kombajn New Holland CR 9.90 Revelation.
W pokazie kombajn współpracował z 8-rzędową przystawką.
Lampy robocze LED.
W pokazie kombajn współpracował z 8-rzędową przystawką.
Układ pochylania przyrządu żniwnego.
Wnętrze Kabiny kombajnu CR 9.90 Revelation.
Nowy kombajn New Holland CR 9.90 Revelation.
Klepisko prętowe pod rotorem do zbioru kukurydzy.
Mechanizm opuszczania klepisk pod rotorami.
Rozrzutnik plew.
Rozdrabniacz może rozrzucać sieczkę nawet na 13,7 m.
Łopatki w kształcie litery V i plastikowy skrobak na obwodzie talerza.
Nowy kombajn New Holland CR 9.90 Revelation.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii