Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Zobacz co będziesz mógł kupić od 1 września?

05.08.2017

Drukuj

Zobacz co będziesz mógł kupić od 1 września?

Artykuł dostępny

Na początku sierpnia w okolicach Legnicy New Holland pokazał nowy kombajn CX6.80. Współorganizatorem premierowej prezentacji modeli z serii CX5 i CX6 była firma Agrohandel, diler tej marki. W trakcie zbioru pszenicy mogliśmy zobaczyć, jak zoptymalizować pracę kombajnu, wykorzystując nowe rozwiązania.

r e k l a m aUkład Opti-Thresh pozwala dostosować parametry robocze do stopnia dojrzałości zbóż i wielkości przerobu przez zmianę położenia tylnej części klepiska. Układ Multi-Thresh przydaje się podczas zbioru różnych odmian zbóż przy różnej ich wilgotności. Zastosowane rozwiązania pozwalają na sprawne przejście ze zbioru jednego gatunku roślin na inny, co ma istotne znaczenie w nasiennictwie.

Nowe serie CX5 i CX6 obejmują maszyny z pięcioma lub sześcioma klawiszami. Wysoką wydajność i czystość ziarna uzyskuje się dzięki systemowi omłotu z czterema bębnami i kaskadowemu systemowi czyszczącemu Triple-Clean, który zwiększa skuteczność czyszczenia na koszu sitowym nawet o 15%. Na terenach pagórkowatych przydaje się samopoziomujący kosz sitowy Smart Sieve i układ Autofloat, który ułatwia pracę na nierównych polach.

Mogliśmy się przekonać, że nowa kabina Harvest Suite Deluxe oferuje wysoki komfort pracy podczas żniw. Jej kubatura wynosi 3,7 m3 a przeszklona powierzchnia 6,3 m2, to o 7% więcej niż w poprzednich modelach. Wyposażono ją w nowy, wygodny fotel z pneumatyczną amortyzacją i boczną konsolą sterowania. Poziom hałasu w jej wnętrzu wynosi zaledwie 73 dB(A). Dało się to odczuć po zamknięciu drzwi.

W kombajnach CX5 i CX6 są silniki firmy FPT Industrial - Cursor 9 i NEF, wykorzystujące technologię ECOBlue HI-eSCR, aby spełnić wymagania normy Tier 4B. Zastosowane rozwiązania pozwalają na czystszą pracę jednostek napędowych, lepsze osiągi i większą oszczędność paliwa.

Na pagórkowatych polach pracowały też ciągniki: T6.165, T7.315, T7, T7.165S i prasa Roll-Belt 150 Crop-Cutter. Mieliśmy też okazję sprawdzić funkcjonowanie systemu rolnictwa precyzyjnego PLM.
oprac. jj

Fot. Józefowicz

Polecane dla Ciebie:

article icon

Wszystkie wojny Ameryki

Czytaj

Galeria zdjęć

Nowy kombajn CX6.80 na pokazie k. Legnicy.
Możliwości nowych maszyn.
Podczas omłotu w kabinie jest naprawdę cicho.
Sterowanie kombajnem przez monitor dotykowy.
Przycisk do awaryjnego zatrzymania kombajnu znajduje się pod kierownicą.
Na kierownicy znajdowała się specjalna nakładka do automatycznego prowadzenia kombajnu z dokładnością 2,5 cm.
Heder równomiernie wciągał zbieraną masę.
Rewers hydrauliczny do wycofywania masy po zapchaniu przenośnika pochyłego.
Rewers hydrauliczny do wycofywania masy po zapchaniu przenośnika pochyłego.
Sprzęt pozwala na szybki rozładunek zbiornika.

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii