Zaloguj
Jesteś w strefie Premium

Drakońskie podwyżki cen paliw

Paliwa drożeją z godziny na godzinę, wszyscy solidarnie ponosimy koszty odseparowania Rosji od światowego systemu handlu. Liderem gospodarczych nacisków są Stany Zjednoczone, a UE ma w tym zakresie zdecydowanie trudniej i restrykcje przynoszą u nas rosnące ceny paliw i ograniczenia w handlu.

dr Juliusz Urban9 marca 2022, 11:50
We wtorek (8.03.2022 r.) ropa naftowa kolejnymi wzrostami cen na światowym rynku zareagowała na nałożenie całkowitego amerykańskiego embarga na jej import z Rosji. Prezydent Joe Biden zapowiedział wprowadzenie zakazu importu rosyjskich surowców energetycznych do Stanów Zjednoczonych, co uznał, najskuteczniej uderzy w rosyjską gospodarkę. Powiedział także, że wspólnie z sojusznikami z UE Amerykanie pracują nad szybkim uniezależnieniem Europy od dostaw ropy i gazu z Rosji, to jednak musi potrwać dłużej.

Pozostało 86 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Aby czytać wszystkie artykuły ze strefy Premium dołącz do grona subskrybentów już teraz! Skorzystaj ze specjalnej oferty – teraz tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu do top agrar Premium.

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:dr Juliusz Urban
Pozostałe artykuły tego autora

Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ