Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wojna Rosja - Ukraina a rolnictwo>

Niemcy: Rolnicy solidaryzują się z Ukrainą

Obrazek

Na całym niemal świecie ludzie organizują pomoc i przesyłają znaki solidarności z Ukrainą. Niemieccy rolnicy wymyślili kilka takich kampanii w ciągu ostatnich dni. Niektóre z nich robią ogromne wrażenie.

Aneta Lewandowska9 marca 2022, 14:13

Solidarni z Ukrainą

Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę nie tylko wielu rolników, ale również organizacje rolnicze, osoby publiczne, politycy i eksperci z branży rolnej solidaryzują się z mieszkańcami Ukrainy i apelują o zaprzestanie ataku. Widzimy mnóstwo pozytywnych akcji na terenie Polski, ale nie tylko polskie społeczeństwo działa na rzecz Ukrainy.

Na niemieckich wsiach wielu rolników i rolniczek angażuje się w zbiórki charytatywne, zbierając odzież, leki, żywność i wiele innych potrzebnych rzeczy. Wielu zadeklarowało możliwość przyjęcia do swoich domów uchodźców z Ukrainy. Tak jak w Polsce, za naszą zachodnią granicą również utworzono specjalne grupy, zbiórki, platformy i miejsca komunikacji dla wielu ludzi, którzy są gotowi natychmiast dać schronienie ludziom uciekającym przed wojną.

Wsparcie materialne to nie wszystko, ważne jest też symboliczne okazywanie solidarności, na co niemieccy rolnicy znaleźli kilka sposobów.

Znak pokoju XXL w Herford

W Herford (Nadrenia Północna Westfalia) 86 rolników ustawiło swoje traktory w ogromny znak pokoju. Akcja miała miejsce 26 lutego i od tego czasu w kilku innych miejscach rolnicy skrzyknęli się w podobnej inicjatywie.

#StopTheWar w Haselünne

Grupa rolników z Emsland i hrabstwa Bentheim zebrała się w ponad 100 ciągników, aby utworzyć słowa „Stop wojnie” (ang. stop the war) w Haselünne, wyrażając w ten sposób sprzeciw wobec wojny.

Pacyfka w Borken

Wojnie przeciwstawił się także w widowiskowy sposób rolnik z Borken (Nadrenia Północna-Westfalia. 28 lutego rolnik Thomas Föing stworzył znak pokoju na swoim polu w Grütlohn za pomocą traktora i kultywatora. Mierząca 125 metrów średnicy pacyfa jest teraz widoczna z daleka. Föing zachęca wielu swoich kolegów do zaangażowania się w akcję, mówiąc, że obecnie pola są jeszcze pokryte międzyplonami, a więc takie symbole są mogą okazać wsparcie jednocześnie nie szkodząc uprawie.

 

Gołębica w Wesermarsch

Również rolnicy z Wesermarsch, Friesland i Ammerland przesłali 6 marca znak pokoju i pozdrowienia dla Ukrainy w postaci gołębicy ze 120 traktorów. Dodatkowo organizatorzy ustawili dwie fontanny, które zostały podświetlone w barwach ukraińskiej flagi. W ramach akcji zbierano także fundusze na akcję „Oldenburg pomaga Ukrainie”.al 
źródło: topagrar.com, LsV Wesermarsch, Borkener Landgeschichten


Picture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)