Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Wojna Rosja - Ukraina a rolnictwo>

Ukraina: Rosjanie ukradli sprzęt rolniczy wart milion euro. „To zemsta”

Obrazek

Rosyjscy żołnierze okradli firmę Agrotek, dostawcę maszyn rolniczych na ukraińskim Zaporożu. Dwa kombajny, traktor i siewnik wywieziono do Czeczeni. Dystrybutor maszyn podejrzewa, że to zemsta za wycofanie się z Rosji marki John Deere.

Aneta Lewandowska1 kwietnia 2022, 15:06

Cztery nowe maszyny skradzione

Dostawca maszyn rolniczych z Melitopolu poinformował o kradzieży sprzętu wartego milion euro. Rosyjscy żołnierze ukradli cztery maszyny, w tym dwa kombajny, traktor i siewnik.

„Z naszego salonu firmowego skradziono 2 nowe flagowe kombajny S770&S760, ciągnik M6195, siewnik Vaderstad Tempo o wartości 1 mln euro” napisała firma Agrotek na swoim profilu na Facebooku.

Zrabowany sprzęt to dwa kombajny John Deere z serii S, modele 760 i 770.


Poza tym rosyjscy żołnierze wykradli traktor John Deere serii M, model 6195 i siewnik Vaderstad z serii Tempo.

Maszyny wywiezione do Czeczeni

Skradziony sprzęt rolniczy jest obecnie na terenie gospodarstwa rolnego w Czeczeni. Jak poinformował dealer maszyn, dzięki systemom lokalizacji sprzętu specjaliści Agrotek-Invest ustalili, że maszyny znajdują się w miejscowości Zakan-Jurt, w Republice Czeczeńskiej.

„Kolejny z dowodów na przestępcze działania najeźdźców i to tuż przed zasiewami!” pisze firma na swoim Facebooku.

Dystrybutor, współpracujący m.in. z firmą John Deere podejrzewa, że kradzież maszyn rolniczych to prawdopodobnie zemsta za odmowę dostawy sprzętu John Deere do Rosji.

Chociaż w tej sytuacji nikomu nie jest do śmiechu, internauci żartują, że to zemsta za wielokrotne konfiskaty rosyjskich czołgów przez ukraińskich rolników, którzy nie boją się niczego…

oprac. al na podst. Facebook/Agrotek
fot. poglądowe Deere.pl, Vaderstad.comPicture of the author
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)