Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wojna Rosja - Ukraina a rolnictwo>

Wojna w Ukrainie i obawy o bezpieczeństwo żywnościowe bez wpływu na Zielony Ład – KE chce go realizować

Komisja Europejska nie widzi potrzeby zmiany w realizacji celów Europejskiego Zielonego Ładu. Tego przekonania nie zmienia ani wojna na Ukrainie, ani rekordowe ceny gazu i nawozów.

wk12 marca 2022, 05:00

Jednym z głównych tematów obrad grupy roboczej „Zboża” Copa-Cogeca oraz  Grupy Dialogu Obywatelskiego „Zboża i nasiona” z udziałem przedstawicieli Dyrekcji Generalnej ds. Rolnictwa i Rozwoju Wsi Komisji Europejskiej była ocena sytuacji rynkowej dotyczącej ziarna zbóż.

Produkcja wysoka, ale …

Z danych, przedstawionych przez ekspertów wynikało, że poziom produkcji zbóż w świecie jest w obecnym sezonie rekordowy, ale mimo to należy się spodziewać dużych problemów na rynku wynikających z toczącej się wojny. Należy bowiem bardzo poważnie brać pod uwagę to, że ziarno z Basenu Morza Czarnego nie pojawi się jak zwykle na rynku. Trwają wprawdzie poszukiwania nadwyżek eksportowych w innych krajach, ale wiadomo, że nie uda się łatwo zaspokoić braków wywołanych rosyjską agresją.


Pozostało 70 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ