Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Konkursy>

Znamy moc naszego Ursusa 1204 de luxe

Mamy wyniki mocy naszego Ursusa 1204 de luxe, zmierzone na hamowni. Po usunięciu usterek powodujących nadmierne grzanie się silnika przeprowadziliśmy skutecznie pomiar mocy naszego wyremontowanego, odrestaurowanego i odpicowanego Ursusa. 

Karol Bujoczek19 lipca 2021, 16:42
Wszyscy już na to czekali. My też nie mogliśmy się już doczekać momentu, kiedy wreszcie dowiemy się, jaką moc jest w stanie wykrzesać nasz wyremontowany Ursus. W poprzednich odcinkach wyjaśnialiśmy, dlaczego nie udało nam się przeprowadzić badania mocy. Powodem było nadmierne grzanie się silnika. Po wymianie uszczelki pod głowicą oraz wentylatora zdecydowanie poprawiliśmy chłodzenie. Raz jeszcze sprawdzona i wyregulowana pompa wtryskowa zapewniała zarówno odpowiednią dawkę paliwa, jak i obroty silnika.


Jaka moc? 


I wreszcie mamy wynik z hamowni: maksymalna moc naszego silnika zmierzona na WOM to 157,7 KM.  I to jest wynik drugiego parametru w naszym konkursie. Przypominamy, że masa naszego ciągnika na homologowanej wadze wyniosła 5754,0 kg. 

Zatem moc maksymalna: 157,7 KM
Masa ciągnika: 5754,0 kg 

Te parametry są podstawą do rozstrzygnięcia naszego konkursu Czytelniczego według zapisów w regulaminie konkursu. Obecnie jury konkursu weryfikuje nadesłane zgłoszenia uczestników w celu wyłonienia laureata naszego konkursu. Do kogo trafi nasz Ursus 1204 de luxe poinformujemy na łamach sierpniowego wydania top agrar Polska oraz na naszym portalu topagrar.pl.

Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Bujoczek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy