Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Koronawirus>

Koronawirus w dużym gospodarstwie w Niemczech. Wielu zakażonych!

174 pracowników sezonowych w dużym gospodarstwie rolnym w Mamming (Niemcy) zarażonych koronawirusem. Kwarantannie poddano 480 osób. Zdaniem bawarskiej minister zdrowia, wymogi sanitarne na farmie nie były rygorystycznie przestrzegane.

Kamila Szałaj26 lipca 2020, 20:31
Bawarski Urząd ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności (LGL), poinformował wczoraj o 174 przypadkach zarażenia się koronawirusem wśród pracowników dużego gospodarstwa rolnego w gminie Mamming (powiat Dingolfing-Landau). 


Kwarantannie poddano pozostałych pracowników i kadrę zarządzającą gospodarstwem – w sumie 480 osób. Nikt nie może opuścić gospodarstwa, które już zostało ogrodzone. 


- Aby uniknąć dalszego rozprzestrzeniania się wirusa, musieliśmy zarządzić kwarantannę, by chronić zdrowie obywateli - powiedział administrator dystryktu Werner Bumeder.


Na dzisiejszej konferencji prasowej, minister zdrowia Bawarii Melanie Huml skrytykowała warunki sanitarne panujące w gospodarstwie. Jej zdaniem nie przestrzegano wszystkich wymogów higienicznych.


Zakażeni to pracownicy sezonowi, którzy przyjechali do zbioru ogórków z Węgier, Rumunii, Bułgarii i Ukrainy. W gospodarstwie uprawia się także truskawki, kapustę i buraki. Od jutra mieszkańcy gminy Mamming mają być poddani bezpłatnym testom na obecność koronawirusa. Taką decyzję podjęły władze regionu, po tym jak okazało się, że pracownicy sezonowi z tego gospodarstwa swobodnie poruszali się po wsi, robiąc np. zakupy. Przebadani mają być także pracownicy w innych gospodarstwach.


Jak zauważa portal niemieckiej gazety Suddeutsche Zeitung, Mamming leży w pobliżu Dingolfing, gdzie znajduje się duża fabryka BMW. Samo gospodarstwo położone jest w odległości kilkuset metrów od skraju wsi.W Niemczech liczba zakażeń koronawirusem wynosi ponad 205 tys. Z powodu choroby zmarło 9118 osób.

Koronawirus w gospodarstwie w Bałoszycach

Przypomnijmy, że w Polsce w ostatnim czasie też doszło do masowego zakażenia pracowników sezonowych, którzy pracowali przy zbiorach warzyw. W jednym z gospodarstw rolnych w Bałoszycach w gminie Susz w powiecie iławskim (woj. warmińsko-mazurskie) u 19 pracowników sezonowych z Ukrainy stwierdzono zakażenie koronawirusem. 26 osób, które miały kontakt z chorymi przebywa obecnie na kwarantannie. 

ksz, oprac. na podst. Urząd Dingolfing-Landau, Suddeutsche Zeitung, BR Fernsehen


Picture of the author
Autor Artykułu:Kamila Szałaj
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)