Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Koronawirus>

Minister rolnictwa apeluje: Nie zamykajmy targowisk i bazarów!

Obrazek

– W trosce o umożliwienie konsumentom dostępu do dobrej, polskiej żywności, zachowanie bytu rolników i sprzedawców apeluję do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów. Uważajmy na siebie i innych, ale też wspierajmy się – zaapelował szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Dominika Mulak26 marca 2020, 11:43
Pojawienie się koronawirusa w naszym kraju wywróciło wszystko do góry nogami, a wdrożone w życie przepisy mocno ograniczają pracę wielu ludzi.

W dobie kryzysu rząd zezwolił na pełny handel w sieciach handlowych, jednocześnie zakazując handlu tradycyjnego na bazarach i targowiskach. Minister Ardanowski zwraca uwagę, że targowiska i bazary to miejsca pracy wielu osób i ich rodzin. To miejsca, na które docierają produkty od rolników, którzy mają obecnie ograniczony zbyt z powodu zamknięcia wszelkich punktów gastronomicznych.

– Żywności mamy pod dostatkiem. Dajmy szansę nam wszystkim: produkującym, sprzedającym i konsumentom. Przestrzegajmy jednak podstawowych zasad, które znajdują się na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego – podkreśla szef resortu rolnictwa.

Ardanowski zwraca uwagę na odpowiedzialność naszego społeczeństwa, które jego zdaniem w zdecydowanej większości przestrzega wszystkich przepisów związanych z postępowaniem w czasie pandemii koronawirusa. Jak podkreśla, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i bezwzględnego przestrzegania zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego możliwe jest zachowanie miejsc pracy, rolniczych dochodów i zaopatrzenia mieszkańców.

Źródło: www.gov.pl
Fot. Twitter/jkardanowski


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)