Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Pijany rolnik jechał zygzakiem ciągnikiem i śpiewał [ZOBACZ FILM]

Obrazek

3 promile alkoholu stwierdzono u traktorzysty, z którego udziałem film robi furorę w Internecie. 45-latek jechał zygzakiem i śpiewał. Jego wyczyn zarejestrował inny kierujący pod Krasnymstawem. Prezentujemy nagranie.

18 września 2022, 05:00

Traktorzysta nie trzymał się toru jazdy i wjeżdżał na pobocze

Jak podaje policja, dyżurny krasnostawskich policjantów otrzymał zgłoszenie, że po drodze publicznej w miejscowości Bończa jedzie pijany traktorzysta, który nie trzyma toru jazdy i co chwilę wjeżdża na pobocze.

– Na miejsce natychmiast udali się policjanci, którzy zatrzymali mężczyznę na jednej z posesji. Badanie alkomatem wykazało, że 45-letni mieszkaniec gminy Kraśniczyn miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Niestety, jak się okazało niebawem, zatrzymany rolnik posiadał także aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez sąd.

– W styczniu bieżącego roku jechał osobowym audi w stanie nietrzeźwości – miał wtedy ponad 2,5 promila. Zakaz prowadzenia pojazdów uprawomocnił się pod koniec czerwca br. – podaje lubelska policja.

Pijanemu kierowcy grozi do 5 lat więzienia

Sprawca całego zamieszania odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz jazdę pomimo orzeczonego zakazu.

– Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności – wyjaśnia aspirant Jolanta Babicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, wyliczając konsekwencje jazdy w stanie nietrzeźwości:
  • zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od 3 lat do lat 15
  • świadczenie na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej od 5 do 60 tys. zł
  • zagrożenie karą do 2 lat pozbawienia wolności

fot. KWP w LublinieWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)