Reklama zniknie za 11 sekund

Bomba na polu w Stabrowie!

Obrazek

Podczas prac polowych rolnicy znajdują różne dziwne przedmioty, czasami niebezpieczne. Często są to pozostałości po II wojnie światowej, które z biegiem lat, uprawy pola, deszczy i wiatru nagle można je obejrzeć w całej okazałości. Niedawno rolnik znalazł samolot bojowy, a teraz znaleziono… bombę.

Dorota Kolasińska28 listopada 2021, 16:53

Stabrów, to wieś w Polsce położona w województwie lubelskim, w powiecie zamojskim, w gminie Sitno. Jeden z mieszkańców tej miejscowości poinformował Zamojską Policję o nietypowym znalezisku. 

Akurat w tym przypadku rolnik ze Stabrowa znalazł na jednym z okolicznych pól duży niewybuch.

- Mieszkaniec gminy Sitno zgłosił w piątek, że w Stabrowie znalazł na polu niewybuch. Był to pochodzący z okresu II Wojny Światowej pocisk o długości około 50 centymetrów i pocisku średnicy 8 centymetrów. Obok odnaleziona została także łuska. Policjanci ze Skierbieszowa zabezpieczyli miejsce do czasu przyjazdu patrolu saperskiego – informuje Dorota Krukowska – Bubiło z KP Policji w Zamościu.

Policja przypomina, że taki fakt należy zgłosić jak najszybciej do okolicznej jednostki Policji, nie podnosić, przenosić i nie dotykać takich znalezisk, gdyż nie wiadomo w jakiej formie przechował się pocisk. Jedyne co można zrobić poza powiadomieniem funkcjonariuszy Policji, to należy zabezpieczyć miejsce tak aby nie miały do niego dostępu osoby postronne. Na miejscu szybko pojawią się Policjanci z saperami. Lepiej dmuchać na zimne.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że jeden z rolników podczas prac polowych zahaczył o duży metalowy element. Zastanawiał się co to jest – okazało się, po odkryciu warstwy gleby, że na głębokości około 2 m leżą elementy samolotu bojowego.oprac. dkol na podst. zamosc.policja.gov.pl

Fot. zamosc.policja.gov.plPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)