Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Ciągnik Ursus z beczką asenizacyjną wjechał pod pociąg osobowy

O dużym szczęściu może mówić rolnik z gminy Mordy na Mazowszu. Nierozważne zachowanie na przejeździe kolejowym kosztowało go zniszczenie ciągnika Ursus, którym kierował. Mężczyzna na szczęście wyszedł z wypadku cały i zdrowy.

Bartłomiej Czekała3 czerwca 2020, 11:06
– Dzisiaj o godzinie 12:20 zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej z udziałem pociągu osobowego oraz ciągnika rolniczego na przejeździe kolejowym w naszej miejscowości.W zdarzeniu nikt nie został poszkodowany. Nasze działania skupiały się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.Po około 1.5 godzinie działań wróciliśmy do koszar – napisali na swoim profilu na FB druhowie z OSP Mordy, którzy wraz ze strażakami z OSP Wielgorz i PSP w Siedlcach pojawili się na miejscu zderzenia Ursusa z pociągiem.

Przejazd kolejowy, na który wjechał kierowca Ursusa był niestrzeżony. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że przejeżdżał przez tędy kilka razy każdego dnia i zawsze uważał an jeżdżące tą trasą pociągi. Nie potrafił wytłumaczyć jak to się stało, że tym razem wjechał na przejazd wprost pod nadjeżdżający pociąg osobowy relacji Siedlce - Czeremcha.

Rolnik najprawdopodobniej zostanie ukarany mandatem za spowodowanie zagrożenia w ruchu kolejowym i drogowym. Ma jednak szczęście, że z tego wypadku wyszedł cało. Niestety, poważnym uszkodzeniom uległ ciągnik Ursus i być może nie będzie się nadawał do remontu i dalszej eksploatacji.

oprac. bcz

Źródło: OSP Mordy
Fot. OSP Mordy


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)