Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Człowiek-choinka zdewastował auta pod hurtownią mięsa [WIDEO]

80 opon w 21 samochodach zaparkowanych pod hurtownią mięsa w Warzymicach w zachodniopomorskim uszkodził wandal przebrany za... choinkę. Szefostwo zakładu wyznaczyło 5 tys. zł nagrody za pomoc w ujęciu sprawcy i publikuje film z monitoringu.

Karol Pomeranek9 grudnia 2022, 15:01
Do tego nietypowego zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na parkingu przy hurtowni mięsa we wsi Warzymice w powiecie polickim, w gminie Kołbaskowo. Pod osłoną nocy sprawca zamaskowany gałęziami świerku wtargnął na przyzakładowy parking i zaczął dewastować stojące tam auta.

„Zatrudniamy 80 osób, wynagrodzenia płacimy na czas”

Jak mówi nam Mateusz Watral z firmy Madar, wandal uszkodził łącznie 80 opon w 21 samochodach powodując straty na kwotę ok. 50 tys. złotych. Nie wie, czym kierował się sprawca dokonując w przebraniu aktu wandalizmu. 

– Ciężko cokolwiek stwierdzić, nikt nam nie przychodzi do głowy, kto mógłby dokonać takiego czynu – mówi w rozmowie z naszą redakcją Mateusz Watral – Nigdy wcześniej czegoś takiego nie byliśmy w naszej firmie świadkami. Zatrudniamy 80 osób, wynagrodzenia płacimy na czas, trudno tutaj doszukiwać się jakiś motywów nawet ze strony byłych pracowników. Nie otrzymywaliśmy też jakiś pogróżek, które można by jakoś powiązać z tym zdarzeniem. Naprawdę nie wiem... 

Nagroda 5 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawcy

Jak podkreśla przedstawiciel firmy Madar, sprawa celowo została nagłośniona w mediach z opóźnieniem.

– Na miejscu zdarzenia policja zabezpieczyła ślady krwi, a z zapisu monitoringu wiadomo, że sprawca ranił się w lewą rękę. Chcieliśmy poczekać, aby komuś takiemu dać możliwość pójścia po pomoc lekarską, by nie obawiał się, że zostanie w jakiś sposób później zidentyfikowany. 

Jak mówi Mateusz Watral, laboratoryjne badania wykażą, czy we krwi sprawcy znajdowały się jakieś środki odurzające, jak również być może pozwolą na ustalenie jego personaliów, jeśli ktoś taki figuruje w policyjnej bazie osób notowanych.

– Wyznaczyliśmy nagrodę w kwocie 5 tysięcy złotych za pomoc w ujęciu sprawcy. Jeśli ktoś z Czytelników jest w posiadaniu jakiś informacji na ten temat, prosimy o kontakt pod numerem telefonu: 607 976 706 – zaapelował.

fot. ilustracyjne: kadr z monitoringu firmy Madar
wideo: firma Madar


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)