Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Lubelskie: Zderzenie ciągnika rolniczego z motocyklem. 19-latka trafiła do szpitala

Do bardzo groźnego wypadku drogowego doszło w minioną sobotę na terenie miejscowości Gózd w gminie Kłoczew (pow. rycki, woj. lubelskie). Kierowca ciągnika rolniczego marki Zetor nie ustąpił pierwszeństwa kierującej motocyklem kobiecie. Helikopter zabrał ją do szpitala.

Bartłomiej Czekała10 czerwca 2020, 08:33
Ze wstępnych ustaleń ryckich policjantów wynika, że ok. godziny 19:40 24-latek kierujący Zetorem zagregowanym z prasą zwijającą wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa jadącej motocyklem 19 - latce, doprowadzając tym samym do zderzenia obu pojazdów.

Z uwagi na liczne obrażenia ciała kierującą jednośladem Lotnicze Pogotowie Ratunkowe musiało przetransportować do szpitala w Lublinie.

Pracujący na miejscu  funkcjonariusze ustalili, że 24 - letni mieszkaniec gm. Kłoczew nie posiadał uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym. W chwili zdarzenia był trzeźwy.

Podobnie jak lubelscy policjanci apelujemy o ostrożność na drogach publicznych. W tym okresie pojawia się na nich bardzo wielu motocyklistów, którzy często znienacka pojawiają się tuż obok wolno poruszających się pojazdów rolniczych. Zwłaszcza w godzinach wieczornych, gdy kierujący pojazdami rolniczymi są już zmęczeni całodzienną pracą, łatwo o nieuwagę na drodze. Dodatkowo kierowcy motocykli – zwłaszcza tzw.weekendowi – często wykazują się brawurą na drodze, co dodatkowo sprzyja kolizjom i wypadkom drogowym.

oprac. bcz na podst. Lubelska Policja
Fot. Lubelska PolicjaPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)