Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Mazowieckie: Policja udaremniła kradzież opon rolniczych

Obrazek

Jak dobrze mieć sąsiada, naprawdę. Przekonał się o tym rolnik z terenu Powiatu Płockiego, który dzięki czujności mieszkańca sąsiedniej posesji nie padł ofiarą kradzieży. Zaalarmowani policjanci w porę zjawili się na miejscu i zatrzymali mężczyzn usiłujących ukraść opony rolnicze.

Bartłomiej Czekała28 maja 2020, 19:49
Jak poinformowała podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska z Policji w Płońsku, w nocy z 24 na 25 maja br policjanci z płońskiej patrolówki zostali skierowani przez dyżurnego do miejscowości Siedlin, gdzie czujny obywatel przy jednej z posesji zauważył podejrzany pojazd.

Funkcjonariusze na miejscu, na bocznej drodze zauważyli dostawczego auto marki Peugeot. W samochodzie siedziało dwóch mężczyzn, 36- i 27-latek z pow. płockiego. Obaj byli wyraźnie zdenerwowani i zaskoczeni widokiem policjantów. W rozmowie z funkcjonariuszami zgodnie oświadczyli, że przyjechali na ryby. Policjanci jednak nie uwierzyli w ich wyjaśnienia i sprawdzili wnętrze „dostawczaka”. Nie znaleźli w nim sprzętu wędkarskiego za to ujawnili nożyce do cięcia metalu i inne narzędzia.

Gdy mundurowi sprawdzili teren przy posesji okazało się, że niedaleko od samochodu, przy bramie leżą przygotowane do załadowania na samochód kompletne koła od ciągnika rolniczego, 5 dużych opon od ciągnika i kombajnu, a także złom.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

oprac. bcz na podst. www.mazowiecka.policja.gov.pl
Fot.
www.mazowiecka.policja.gov.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)