Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Myśliwy odpowie za postrzelenie 14-latka

Obrazek

W połowie września opisaliśmy na naszym portalu nieszczęśliwy wypadek, do którego doszło w gminie Sierakowice w woj. pomorskim. Myśliwy podczas polowania oddał strzał w kierunku 14 letniego chłopca, bo pomylił go z dzikiem. Prokuratura wydała akt oskarżenia.

Dorota Kolasińska10 stycznia 2022, 14:24

12 września 2021 r. wieczorem w pobliżu pola kukurydzy padł strzał. Polujący myśliwy, członek PZŁ, był przekonany, że jego celem był dzik, niestety okazał się nim 14-letni chłopiec. Myśliwy, gdy zorientował się, że ofiarą padło dziecko zawiadomił pogotowie i udzielił niezbędnej pomocy. Chłopiec doznał dość poważnych obrażeń nogi (wieloodłamowe złamanie podudzia lewego), został przetransportowany helikopterem LPR do najbliższego szpitala. Wówczas Polski Związek Łowiecki wydał oświadczenie zapewniając, że myśliwy był trzeźwy, posiadał pozwolenie na odstrzał sanitarny oraz ważne pozwolenie na broń myśliwską.

Jednak Prokuratura Rejonowa w Kartuzach w grudniu 2021 roku skierowała do Sądu Rejonowego w Kartuzach akt oskarżenia.

Jak podaje prokuratura, myśliwy na polu gdzie często żerował dziki, po usłyszeniu dźwięku poruszających się kłosów kukurydzy, nie upewniwszy się co do obiektu, oddał strzał sadząc,  że mierzy do  zwierzyny. Trafił w znajdującego się w łanie 14 letniego chłopca.

- Oskarżonemu  zarzucono  nieumyślne spowodowanie  u pokrzywdzonego  obrażeń na czas powyżej  7 dni i  nieumyślone  narażenie  go na  bezpośrednie niebezpieczeństwo  powstania  ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Przesłuchany w toku postępowania przygotowawczego  przyznał  się do jego popełnienia  i  złożył wyjaśnienia. Zarzucone przestępstwo (…) zagrożone jest karą  grzywny, karą ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności do roku – informuje Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

O wypadku pisaliśmy TUTAJ Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)