Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Na polu pod Środą Wielkopolską odkryto 50 podejrzanych beczek z chemikaliami

Obrazek

W Elżbietowie pod Środą Wielkopolską na jednym z pól znaleziono porzuconych 50 beczek z substancją chemiczną. Interweniowała straż pożarna, a prokuratura zdecydowała się na wszczęcie śledztwa.

Dominika Mulak13 stycznia 2021, 12:06

W miniony poniedziałek na jednym z pół w Elżbietowie (woj. wielkopolskie) znaleziono potencjalnie niebezpieczny dla środowiska ładunek w postaci 50 beczek z nieznaną substancją. Pojemniki miały różną wielkość: od 2 kg do nawet 200 kg.

Znalezisko zaalarmowało specjalistyczną grupę ratownictwa chemicznego z poznańskich Krzesin. Strażacy pobrali próbki do badań, które wstępnie wykazały, że w zbiornikach znajdują się substancje wykorzystywane do produkcji tworzyw sztucznych.


Czy doszło do skażenia gleby?

Na miejscu pojawili się również inspektorzy z WIOŚ, którzy pobrali próbki gleby z miejsca, w którym znajdowały się pojemniki ze środkiem chemicznym. Próbki przekazane zostały do badań, które mają wykazać, czy i ewentualnie w jaki sposób substancja chemiczna ma wpływ na środowisko.


Prokuratura i policja w akcji

W sprawie znalezionych w Elżbietowie pojemników z chemikaliami Prokuratura Rejonowa w Środzie Wielkopolskiej wszczęła śledztwo. Natomiast policja stara się namierzyć sprawców się lub właściciela opuszczonego gruntu. Jeśli się to nie uda, usunięciem chemikaliów z pola będzie musiał zająć się miejscowy samorząd.

mic, źródło: tygodnik-rolniczy.pl
Fot. A. Majewski / Jarocin112.plPicture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)