Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Niemcy: konające prosięta znalezione w kontenerze z martwymi sztukami

Obrazek

W niedzielę w tuczarni świń w Milower Land (Brandenburgia) odkryto żywe prosięta wśród zwłok zwierząt w kontenerze na tusze.

Dominika Mulak4 maja 2021, 16:50
Pewna kobieta odkryła między martwymi prosiętami w kontenerze na tusze wciąż żywe zwierzęta. Natychmiast zawiadomiła o tym fakcie policję.

Jak podają niemieckie media, straż pożarna była w stanie uratować dwa jeszcze żyjące prosięta. Inne, ciężko ranne musiało zostać zabite przez myśliwego, który został wezwany na miejsce zdarzenia.  

Policja zarejestrowała dane osobowe osób odpowiedzialnych za firmę, a także kilku pracowników, którzy byli obecni i wszczęli postępowanie w sprawie naruszenia ustawy o ochronie zwierząt. Policja kryminalna prowadzi dochodzenie. Z kolei okręgowy urząd weterynaryjny bada naruszenia przepisów dotyczących hodowli i usuwania tusz zwierząt.

Dorsten Höhne, przewodniczący Komisji ds. Hodowli / Zdrowia Zwierząt w LBV Brandenburg, zareagował z konsternacją na wiadomość o tym incydencie.
– Taka rzecz nie może się wydarzyć w żadnych okolicznościach. Jeśli zwierzęta są umieszczane w pojemniku na tusze, należy upewnić się, że są one rzeczywiście martwe. Odpowiedzialny organ regulacyjny musi konsekwentnie interweniować i dopilnować, aby takie rzeczy się nie powtórzyły – wyjaśnił Höhne.

Źródło: www.topagrar.com, www.agrarheute.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)