Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Niemcy: z głodu padło 150 sztuk bydła

Obrazek

W jednym z niemieckich gospodarstw znaleziono 150 sztuk martwego bydła, a kolejne 50 jest w bardzo złym stanie.

Dominika Mulak26 maja 2021, 19:27
W gospodarstwie w Neusitz niedaleko Rothenburg ob der Tauber weterynarze znaleźli w niedzielę około 150 sztuk martwego bydła. Jak poinformowała policja, zwierzęta najprawdopodobniej padły, ponieważ nie zajmowano się nimi przez długi czas.

– Zdecydowanie nie jest to usterka techniczna ani wypadek, ale zaniedbanie – powiedział rzecznik policji.

Jak podaje topagrar.com, rolnik od jakiegoś czasu nie karmił zwierząt, co jest obecnie przedmiotem śledztwa. Z 200 sztuk bydła w stadzie przeżyło 50. Zwierzęta zostały rozdysponowane do innych gospodarstw, jednak jak podkreśla policja, są w bardzo złym stanie.

Departament Policji Rothenburg prowadzi dochodzenie w sprawie rolnika w kierunku naruszenia ustawy o dobrostanie zwierząt. Policja przekazała wyniki śledztwa prokuratorowi w Ansbach. Na razie władze weterynaryjne nie chcą komentować toczących się dochodzeń.

Cała sytuacja bardzo mocno przeraziła federalną minister rolnictwa Julię Klöckner.
– Jestem zdumiona, że coś takiego mogło się zdarzyć – powiedziała.

Źródło: www.topagrar.com


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)