Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Rzekomi obrońcy praw zwierząt wtargnęli do chlewni i zranili świnie

Obrazek

Trzech mężczyzn włamało się do chlewni w Oberstreu w Dolnej Frankonii (Niemcy) i zraniło zwierzęta. Złapani na gorącym uczynku przez właściciela, udawali obrońców praw zwierząt. Teraz policja prowadzi śledztwo.

Dominika Mulak5 października 2021, 14:57
Zdarzenie miało miejsce na początku września br. Według komisariatu policji w Mellrichstadt, 33-letni hodowca świń z Oberstreu w powiecie Rhön-Grabfeld (Niemcy) przyłapał na gorącym uczynku trzech mężczyzn wchodzących bez pozwolenia do jego chlewni. Widział, jak jeden ze sprawców bił plastikową rurą jedną z jego macior, podczas gdy dwaj pozostali nagrywali to telefonami komórkowymi.
 

Sprawcy podają się za obrońców praw zwierząt


Jak wynika z zeznań rolnika, jako „usprawiedliwienie” dla brutalnego czynu, mężczyźni twierdzili, że pracują dla organizacji zajmującej się dobrostanem zwierząt i że mieli pozwolenie na takie działanie. Jednak po tym, jak właściciel gospodarstwa zagroził im wezwaniem policji, oprawcy uciekli z posesji. 

Po stwierdzeniu złamania łopatki, jedna ze świń musiała zostać uśpiona, inna locha doznała urazu ucha.
 

Policja poszukuje wskazówek


Poszkodowany właściciel świń nie potrafił podać konkretnego rysopisu sprawców, nie potrafił też powiedzieć, w którą stronę mężczyźni uciekli i w jaki sposób. Policjanci prowadzą obecnie śledztwo w tej sprawie.

Źródło: www.topagrar.com
Fot. Poglądowe


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)