Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Sprzedał ciągnik rolniczy, ale go nie przekazał

Obrazek
Mężczyzna wystawił na sprzedaż ciągnik. Wziął pieniądze, ale ciągnik nie trafił w ręce nowego właściciela. 
Dorota Kolasińska11 października 2020, 15:17
Nieudana transakcja spotkała jednego z użytkowników portali sprzedażowych. Na aukcję został wystawiony ciągnik. Jeden z użytkowników kupił przedmiot, wpłacił pieniądze, niestety ciągnik nigdy nie dotarł do nowego właściciela. Policjanci przeprowadzili śledztwo oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiału dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutu mężczyźnie.

Sprzedający 67-latek został oskarżony przez Prokuraturę, która współpracowała w tej sprawie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. 
Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policja ostrzega, aby transakcje kupna przez internet zawierać poprzez znane portale, należy sprawdzić opinie i komentarze oraz dane i adres dostawcy. 

oprac. dkol na podst. ilawa.wm.pl
fot. ilawa.wm.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)