Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Ukradli 26 bel i złamali szereg innych przepisów!

Obrazek

 

Trzech mężczyzn kradło bele sianokiszonki z jednego z gospodarstw w woj. małopolskim. Oprócz bezczelnej kradzieży mieli na koncie inne przestępstwa. Odpowiedzą za to przed sądem.

Dorota Kolasińska30 marca 2023, 13:44

Jak podaje Małopolska Policja w miejscowości Ostrowsko doszło do kradzieży bel z jednego z pól. Jak relacjonują funkcjonariusze, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prowadzili dochodzenie w sprawie kradzieży kilkudziesięciu bel sianokiszonki.

W minioną niedzielę w nocy dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie, że doszło do kolejnej kradzieży, a sprawcy odjechali dostawczym volkswagenem w stronę Łopuszna. Skierowani zostali funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i w m. Nowa Biała zatrzymali samochód.

- Za kierownicą volkswagena siedział nietrzeźwy 19-latek, którego badanie wykazało blisko 2,5 promila. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a samochód nie miał aktualnych badań technicznych. W samochodzie było jeszcze dwóch pasażerów. 17 i 45-latek byli również  pod widocznym wpływem alkoholu. W przestrzeni  ładunkowej volkswagena znajdowała się skradziona bela – relacjonują policjanci z Nowego Targu. Trzej mężczyźni zostali zatrzymani. Okazało się, że ukradli znacznie więcej bel. Na podstawie zebranych dowodów przypisano i kradzież 26 innych bel sianokiszonki. Ich wartość oszacowano na 3,9 tys. zł.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

- Dodatkowo kierowca odpowie za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień i w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu bardzo wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności – podaje policja.

Oprac. dkol na podst. KPP w Nowym Targu

Fot. archiwumPicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)