Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Kronika policyjna>

Zachodniopomorskie: 67- latek wiózł na przyczepie 5 osób do pracy w polu i stracił prawo jazdy

Obrazek

Minionego tygodnia nie będzie miło wspominał 67-letni mężczyzna z okolic Wałcza. Patrol tamtejszej policji zatrzymał go do kontroli, ponieważ kierując ciągnikiem rolniczym przewoził na przyczepie 5 osób. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie miał sprawę w sądzie.

Bartłomiej Czekała28 września 2020, 15:32
Wczesnym rankiem na terenie gminy Wałcz, policjanci z wałeckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego ciągnikiem rolniczym z przyczepą ciężarową. Powód kontroli dotyczył przewozu na przyczepie 5 osób. Kierowca ciągnika tłumaczył, że wiózł je do pracy na pobliskim polu.  Policjantów zapewniał, że zdarzyło mu się to pierwszy raz i pokonał ciągnikiem z przyczepą krótki odcinek drogi.

Policjanci byli nieugięci i zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Ale grozi mu także mandat w wysokości od 100 do 500 zł i do 10 pkt karnych. Sprawę rozstrzygnie sąd, do którego funkcjonariusze skierują sprawę.

Policjanci przypominają, że kierujący ciągnikiem rolniczym decydując się na przewożenie osób na przyczepie, naraża te osoby na duże niebezpieczeństwo w przypadku niespodziewanej sytuacji na drodze. Naruszenie przepisów, dotyczących przewozu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym naraża kierującego na mandat od 100 do 500 złotych i do 10 punktów karnych.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami (art.135 Prawo o ruchu drogowym), prawo jazdy może zostać zatrzymane przez policjanta między innymi W przypadku, kiedy ujawni czyn polegający na przewożeniu osób w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym (pozwoleniu czasowym) lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji.

oprac. bcz na podst. KPP w Wałczu
Fot. KPP w Wałczu


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)