Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Żniwne pogotowie cenowe: Barometr cen zbóż przechyla się w dół

Obrazek

Żniwa rozkręcają się na dobre, punkty skupu i młyny pracują na całego, dostaw jest coraz więcej, a ceny – jak to zwykle w tym okresie – spadają.

Aleksandra Galus27 lipca 2015, 14:10

W tym tygodniu, podobnie jak pod koniec ubiegłego, podmioty skupujące zboża obniżyły ceny pszenicy, jęczmienia, żyta i pszenżyta. Ich średnie ceny w kraju spadły odpowiednio do poziomu 676, 531, 477 i 519 zł/t netto. Odnotowane spadki wynoszą od 4 do 60 zł/t netto w zależności od gatunku zboża. Bardzo nieliczne firmy skupujące zdecydowały się cenniki podnieść, jednak nie więcej niż o 10 zł/t.

W najbliższych dniach przyjdzie czas na omłoty pszenicy, co zapewne wpłynie na jej ceny. Na razie handel nią jest ograniczony. Pośrednicy kupują resztki zeszłorocznych zapasów tego ziarna, które trafia w większości – bez względu na parametry – do paszarni. Za to prawie zanikł handel zeszłorocznym ziarnem kukurydzy, której podobno jeszcze sporo jest w krajowych magazynach.

W decydującą fazę wchodzą natomiast żniwa rzepakowe. Już teraz wiadomo, że plony będą niższe od ubiegłorocznych z powodu zmniejszenia areału upraw oraz klęski suszy, która dotknęła aż 13 województw. Średnia cena czarnych nasion w sondowanych przez portal topagrar.pl punktach skupu wyniosła dziś 1514 zł/t netto.   ag, bcz

Aktualne ceny skupu zbóż w kraju.

Aktualne ceny skupu rzepaku w kraju.Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)