Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Czy kukurydza zastąpi buraki?

Obrazek

Lata temu w Pruszczu Gdańskim działała prężna cukrownia. Żuławskie pola dostarczały surowca a cukrownicy mieli pracę. U rolników zmianowanie też było bogatsze. Teraz, niestety, cukrownia jest już nieczynna, a rolnicy odstawiają buraki np. do Chełmży czy Glinojecka.

Tomasz Czubiński23 maja 2016, 08:59

W ostatnim sezonie nastąpiło uwolnienie rynku i zakończyła się reforma rynku cukru. Cukrownie będą teraz swobodnie wybierały plantatorów, pewnie najlepiej tych spod „komina”. Nic więc dziwnego, że rolnicy z woj. pomorskiego już teraz szukają jarej alternatywy dla baraków cukrowych. Jedną z nich być może okaże się też cukrowa, ale kukurydza. W ramach programu regionalnego „Pomorze” odwiedziliśmy gospodarstwo Marka i Pawła Jacniackich z Tczewskich Łąk. Od lat uprawiają oni dla przetwórstwa groszek i fasolkę. Teraz na próbę zasiali kukurydzę.

Wiecej na ten temat w czerwcowym wydaniu „top agrar Polska”.
tczPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)