Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Jak skutecznie odchwaszczać kukurydzę? Rolniczy temat, odc.8

Kukurydza jest rośliną coraz bardziej popularna i coraz częściej stosowaną w płodozmianie w polskich gospodarstwach. Jednak wbrew powszechnym opiniom nie jest ona wcale prosta w uprawie. Szczególne znaczenie dla przebiegu całej wegetacji tej rośliny ma jej odchwaszczanie.

Bartłomiej Czekała26 marca 2022, 12:05
Są różne strategie odchwaszczania kukurydzy. Jedni rolnicy stawiają na pierwszy zabieg doglebowy przed wschodami i drugi tuż po wschodach w fazie 2-4 liści. Inni stosują 2 zabiegi po wschodach rośliny w fazie 2-4 i 4-6 liści. Są i tacy, którzy stawiają na jeden konkretny, kompleksowy zabieg z użyciem kilku substancji aktywnych w fazie 3-6 liści.

A jaka strategia odchwaszczania kukurydzy będzie najbardziej skuteczna tej wiosny, gdzie już teraz widzimy symptomy suszy? O tym w kolejnym odcinku programu "Rolniczy temat" rozmawiam z Andrzejem Brachaczkiem, dyrektorem ds. badań i rozwoju firmy Innvigo, który prowadzi doświadczenia polowe od blisko 30 lat.

Zapraszam do obejrzenia programu!

Nie znasz jeszcze top agrar Polska? Sprawdź naszą ofertę i zamów bezpłatny egzemplarz do Twojego domu! Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)