Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Kukurydza z firmy Ampol-Merol w Miłosławiu

Obrazek

Dzisiaj 10 września 2015 r. w Miłosławiu w gospodarstwie Pana Karola Przybylskiego odbyło się spotkanie z rolnikami w ramach Dni Kukurydzy organizowane przez firmę Ampol-Merol.

Tomasz Czubiński10 września 2015, 17:13

Tegoroczna susza nie ominęła także okolic wrześni. Było widać to na polach, zwłaszcza na kukurydzy. W porównaniu do innych lat kolby były wyraźnie krótsze a wiele z nich ma niewypełnione ziarnem końcówki. Wszystkie popełnione błędy agrotechniczne są widoczne podwójnie. Jednak przy prawidłowym dbaniu o uprawę można z powodzeniem uprawiać także podczas suszy. Tak też było na polach Karola Przybylskiego.
Można było na polach zaobserwować wyniki ciekawego doświadczenia. W fazie 8. liścia kukurydzy zastosowano nawożenie dolistnie, w tym nawozy Agravita Kompleks, Agravita Cynk a na około połowie pola dodatkowo 3 l/ha nawozu Agravita Potas. Otóż potas, to składnik odpowiedzialny za gospodarkę wodną roślin. Jak zapewniali pracownicy firmy Caldena faza 8 liści kukurydzy przypadła na ostatni moment przed nadchodzącymi upałami. Dzięki temu rośliny kukurydzy nie zredukowały szczytowych kwiatów i kolby miały zawiązane ziarniaki.
tczPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)