Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Mieszanina odmian kukurydzy MaxiMaize od Syngenty – zobacz wywiady

 

Zapraszamy do obejrzenia wywiadów, jakie nagraliśmy podczas prezentacji polowej mieszanki odmian kukurydzy MaxiMaize w czasie MaxiMalnych Dni Pola.

Tomasz Czubiński17 września 2022, 13:43

Firma Syngneta proponuje siew mieszanki odmian kukurydzy. Co to daje? Korzyści jest co najmniej kilka. Jedną z nich jest odporność mieszanki odmian na zawirowania pogody. Taki system to także odpowiedź na mozaiki glebowe. Ponadto odmiany są tak dobrane, aby późniejsza kiszonka posiadała najlepsze właściwości w skarmianiu bydła. Ważną informacją dla rolników jest także dobór odmian pod względem ich dojrzewania w technologii zbioru na kiszonkę.

Odmiany kukurydzy MaxiMaize są dostarczane rolnikom zaprawione w technologii Elevation Plus. Co to oznacza? Są one zaprawione trzema produktami, które zapewniają ochronę przed chorobami grzybowymi, szkodnikami oraz odstraszają ptaki.

Podczas prezentacji specjaliści pokazali także metodę oceny jakości zielonki do zakiszania oraz samej kiszonki. Natomiast firma Claas pokazała technologie zbioru za pomocą sieczkarni Jaguar 950 ze zgniataczem w technologii Shredlage.

tczPicture of the author
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)