Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Mulczowanie i orka zimowa: jesienne zabiegi po kukurydzy

Tegoroczna aura sprzyjała jesiennym pracom polowym. Większość rolników zdążyła je już zakończyć. Niektórzy rolnicy jednak wciąż mają buraki cukrowe, gdzieniegdzie zdarza się także kukurydza. Po nich konieczne są jesienne prace polowe. Jak idzie rolnikom? 

28 listopada 2021, 15:34

Zbiory u niektórych rolników wciąż trwają, a po nich uprawą roli, a więc jesienne zabiegi polowe: mulczowanie lub orka. Niektórzy eksperci uważają, że nie można uprawiać gleby tylko bezorkowo lub stosując orkę zimową w zależności od bonitacji. Każdy kawałek pola należy traktować indywidualnie.

Teraz rolnicy się spieszą, bo obawiają się, że opady śniegu i mróz wstrzymają prace polowe. A może tak się zdarzyć, bo prognozy na najbliższe dni mówią o nadchodzących opadach śniegu na południu Polski.

 

W filmie wystąpili:

Dariusz Klusko – rolnik z Pągowa

Wiesław Kowalczyk  - rolnik z Bukowia

Denis Guz  Rogowska Hodowla Roślin

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)