Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Na Mazowszu jeszcze walczą

Obrazek

Nie dla wszystkich mrozy oznaczają koniec prac polowych. Rolnicy z Mazowsza walczą jeszcze z kukurydzą ziarnową, która jeszcze pozostała na polu.

Jacek Daleszyński10 stycznia 2018, 07:00
Jak informuje nas jeden z prenumeratorów w okolicach Płocka na polach jest jeszcze około 50% kukurydzy do skoszenia na ziarno. Jadąc samochodem w tamtym regionie nie sposób nie natknąć się na pola z kukurydzą właśnie. Mimo mrozów nasiąknięta wodą gleba i tak powoduje, że kombajny grzęzną w polu – nie tylko zbożowe, ale także buraczane. Jeśli chodzi o zbiór kukurydzy to niektórzy rolnicy doposażają swoje kombajny w gąsienicowy układ jezdny. Ułatwia to nieco poruszanie się w grząskim terenie, ale zbiór i tak jest bardzo trudny.

Napiszcie nam, ile kukurydzy zostało jeszcze na polach Waszym regionie i czy jej zbiór jeszcze trwa

jd, fot Konieczka


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)