Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Nawożenie mikroelementami kukurydzy

Obrazek

Każda uprawa wymaga określonej ilości składników i nie inaczej jest z kukurydzą. W przypadku mikroelementów ich zawartość w glebie jest nierzadko zbyt niska, by zaspokoić potrzeby tego gatunku. Dodatkowo ich pobranie może być utrudnione przez chłody lub niedobory wody w glebie, które mogą jeszcze trapić kukurydzę.

Jacek Daleszyński8 czerwca 2023, 08:30
Mikroelementy można jednak łatwo dostarczyć kukurydzy przez liść. Na rynku jest sporo propozycji dla tej uprawy, a jedną z nich jest nawóz Amino Ultra Kukurydza od firmy Intermag. Ma to być innowacyjny nawóz z opatentowaną technologią GCAA, w której mikroelementy połączone są z aminokwasem glicyną. Aminokwas ten jest najbardziej mobilny w roślinie, więc ma szybko przemieszczać w niej mikroelementy i odżywiać.

Które mikroelementy są ważne dla kukurydzy? 

Nawóz zawiera kompleks praktycznie wszystkich mikroelementów:
  • bor 16 g/kg,
  • miedź 8 g/kg,
  • żelazo 68 g/kg,
  • mangan 58 g/kg,
  • molibden 0,8 g/kg
  • i najważniejszy dla kukurydzy cynk 60 g/kg (jego niedobór w tej uprawie na zdjęciu).
Producent podkreśla całkowite bezpieczeństwo nawozu podczas jego stosowania oraz bardzo dobrą rozpuszczalność. Jednorazowa rekomendowana dawka produktu wynosi 0,5–0,75 kg/ha.

Zobacz także: Odżywianie dolistne kukurydzy. Ile boru i cynku na kukurydze?


Fot: Daleszyński


Picture of the author
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)