Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Pogotowie polowe: Późne zabiegi odchwaszczające w kukurydzy – jak je dobrze wykonać?

Na wielu plantacjach istnieje jeszcze możliwość wykonania zabiegów nalistnych herbicydami o działaniu doglebowym, ale pod warunkiem, że chwasty nie przekroczyły fazy dwóch liści właściwych.

dr Maria Walerowska6 czerwca 2019, 15:55
Nie powinniśmy ich jednak stosować później niż w fazie 4 liści kukurydzy. Podstawowym warunkiem zniszczenia chwastów jest ich faza rozwojowa (do 2 liści właściwych), młody - jeszcze stosunkowo słabo rozwinięty korzeń oraz wilgotna gleba.

pogotowie polowe TAP

W większości przypadków kukurydza jest bardziej zaawansowana i jest w fazie 7–8 liści. Tutaj nie mamy już wyboru – pozostaje nam klasyczny zabieg nalistny, który można wykonać praktycznie do fazy 9 liści kukurydzy. Chociaż wiadomo, że im później tym większe chwasty i ryzyko obniżonej skuteczności zabiegu. W tym odcinku Pogotowia polowego TAP podpowiadam Wam, jakie substancje czynne możecie jeszcze zastosować i na co zwrócić uwagę przy tak późnym zabiegu odchwaszczającym w kukurydzy. mwal


Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)