Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Popcorn uratowany przez rolnika poruszył serca całej Polski. Co mu jest?

13.10.2017

Drukuj

Popcorn uratowany przez rolnika poruszył serca całej Polski. Co mu jest?

Artykuł dostępny

Historia Popcorna wielu z Was tak poruszyła, że postanowiliśmy sprawdzić co u niego słychać, jak przebiega leczenie i co mu jest.

r e k l a m aOtóż jak pisze Schronisko dla Zwierząt w Gaju, pies „skazany na śmierć. Cudem jej uniknął, jednak […] doznał wielu urazów. W opisie przyjęcia stwierdzono krwiak twardówki oka lewego, brak czucia w kończynach, zniekształcenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, przeprost prawej kończyny piersiowej, złamanie kilku żeber, złamanie lewej kości promieniowej oraz krwawienie do klatki piersiowej.”

Dalej czytamy, że Popcorn został przekazany do lecznicy zewnętrznej w celu wykonania dalszych badań i pełnej diagnostyki. Okazało się, że oprócz stwierdzonych początkowo obrażeń ma również odmę płucną. Po jej wyleczeniu została wykonana operacja kręgosłupa mająca na celu jego stabilizację. Na tą chwilę stan psa nie pozwala stwierdzić, w jakim stopniu uszkodzeniu uległy włókna rdzenia kręgowego. W najbliższym czasie, gdy tylko stan Popcorna będzie na to pozwalał, zostanie również zoperowana złamana łapa. Obecnie stan Popcorna jest stabilny, piesek sam je, bardzo lgnie do ludzi, próbuje pełzać. Jak tylko będzie wiadomo, ze implanty podtrzymujące kręgi się przyjęły zostanie rozpoczęta rehabilitacja przez psiego fizjoterapeutę.”

Trzymam kciuki za Popcorna i chylę czoła rolnikowi, który go uratował. Ludzie o dobrym sercu też są na tym świecie. :)  

Jednocześnie przypominam, że cała historia dotyczy psa, którego ktoś przywiązał łańcuchem do łodygi kukurydzy na polu, które było przeznaczone do koszenia.

Po psie niestety przejechał kombajn. Prawdopodobnie najechał na niego kołem. Pies przeżył, ale jest w ciężkim stanie. Kombajnista, który zorientował się, co się stało natychmiast zatrzymał pojazd i poinformował odpowiednie osoby. Od wtorku policja poszukiwała jego właściciela-oprawcę. Sprawą zajęła się także prokuratura. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zidentyfikowano już właściciela czworonoga oraz znalazły się osoby, które chcą zeznawać w sprawie.

Więcej o Popcornie przeczytasz tutaj: Rolnik uratował psa przywiązanego do kukurydzy i przejechanego przez kombajn    ag

Fot. Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju

Polecane dla Ciebie:

article icon

Skup bydła: Popyt na żeńską połowę

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii