Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Popcorn uratowany przez rolnika poruszył serca całej Polski. Co mu jest?

Obrazek

Popcorn – Bogu ducha winne psisko uratowane przez rolnika dosłownie spod kół kombajnu – przechodzi teraz żmudne leczenie. Nie ma czucia w łapkach, ma uszkodzony kręgosłup, krwiak w oku i wiele innych, ale  nie mogąc na razie chodzić, próbuje pełzać…  do ludzi. Nadal w nich wierzy.

Aleksandra Galus13 października 2017, 11:29
Historia Popcorna wielu z Was tak poruszyła, że postanowiliśmy sprawdzić co u niego słychać, jak przebiega leczenie i co mu jest.

Otóż jak pisze Schronisko dla Zwierząt w Gaju, pies „skazany na śmierć. Cudem jej uniknął, jednak […] doznał wielu urazów. W opisie przyjęcia stwierdzono krwiak twardówki oka lewego, brak czucia w kończynach, zniekształcenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, przeprost prawej kończyny piersiowej, złamanie kilku żeber, złamanie lewej kości promieniowej oraz krwawienie do klatki piersiowej.”

Dalej czytamy, że Popcorn został przekazany do lecznicy zewnętrznej w celu wykonania dalszych badań i pełnej diagnostyki. Okazało się, że oprócz stwierdzonych początkowo obrażeń ma również odmę płucną. Po jej wyleczeniu została wykonana operacja kręgosłupa mająca na celu jego stabilizację. Na tą chwilę stan psa nie pozwala stwierdzić, w jakim stopniu uszkodzeniu uległy włókna rdzenia kręgowego. W najbliższym czasie, gdy tylko stan Popcorna będzie na to pozwalał, zostanie również zoperowana złamana łapa. Obecnie stan Popcorna jest stabilny, piesek sam je, bardzo lgnie do ludzi, próbuje pełzać. Jak tylko będzie wiadomo, ze implanty podtrzymujące kręgi się przyjęły zostanie rozpoczęta rehabilitacja przez psiego fizjoterapeutę.”

Trzymam kciuki za Popcorna i chylę czoła rolnikowi, który go uratował. Ludzie o dobrym sercu też są na tym świecie. :)  

Jednocześnie przypominam, że cała historia dotyczy psa, którego ktoś przywiązał łańcuchem do łodygi kukurydzy na polu, które było przeznaczone do koszenia.

Po psie niestety przejechał kombajn. Prawdopodobnie najechał na niego kołem. Pies przeżył, ale jest w ciężkim stanie. Kombajnista, który zorientował się, co się stało natychmiast zatrzymał pojazd i poinformował odpowiednie osoby. Od wtorku policja poszukiwała jego właściciela-oprawcę. Sprawą zajęła się także prokuratura. Z nieoficjalnych informacji wynika, że zidentyfikowano już właściciela czworonoga oraz znalazły się osoby, które chcą zeznawać w sprawie.

Więcej o Popcornie przeczytasz tutaj: Rolnik uratował psa przywiązanego do kukurydzy i przejechanego przez kombajn    ag

Fot. Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju


Picture of the author
Autor Artykułu:Aleksandra Galus
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)