Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Późne żniwa kukurydzy – rolnicy zadowoleni z plonów i wilgotności ziarna

Warto było poczekać żeby kukurydza doschła na polu. Plony w tym roku są bardzo dobre, niektórzy rolnicy mówią, że nawet rekordowe – oceniają, że pod względem wydajności uprawy była numerem jeden.

18 listopada 2021, 10:17

Kończą się bardzo późne żniwa kukurydzy, pozostały jeszcze resztki na polach. Wielu rolników mogło do nich przystąpić dopiero w listopadzie, gdy ziarno było suche – o wilgotności od 22 do 24%. 

Wcześniej gospodarze opóźniali zbiory mokrej kukurydzy ze względu na wysokie ceny gazu, co wpływało na koszty suszenia. Warto jednak było rośliny przetrzymać na polu, żeby ziarno naturalnie doschło.

Wielu rolników uprawia kukurydzę w monokulturze od kilku lat z dobrym skutkiem. W tym roku, zdaniem niektórych,  plony są rewelacyjne, niekiedy rekordowe.

 W filmie głos zabierają:

Mieczysław Myśliwy - prezes Grupy Producentów Rolnych „Beta” w Głubczycach.

Tomasz Cichoń - rolnik z Ostrożnicy

Bogdan Zioła – rolnik z Laskowic

 

dr Mariusz DrożdżWażne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)