Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Recepta na monotonię

Obrazek

W budynkach świnie i opasy. Na polu zboża, kukurydza, okopowe, a nawet maciejka. Wielokierunkowość produkcji to sposób Mateusza Pluty nie tylko na zarobek, ale też rutynę w pracy.

Paulina Janusz-Twardowska27 sierpnia 2017, 18:00
Nie mam planu B. Gdybym nie mógł zostać rolnikiem, byłoby mi wszystko jedno, jaki zawód przyszłoby mi wykonywać. Praca w gospodarstwie sprawia mi ogromną satysfakcję i daje pieniądze. Dlatego też już od technikum kształcę się w kierunku rolnym, a magisterkę zrobiłem z zootechniki. Jestem więc zadowolonym człowiekiem – zarabiam na tym, co lubię robić. Ażeby to zajęcie nie znudziło się, kombinuję, co zasiać lub zasadzić na polu, by przyniosło to ekstrazastrzyk gotówki.

W rolnictwie z jednej strony trzeba próbować nowych rzeczy, by przekonać się, czy warto. Z drugiej jednak, nie można rezygnować po jednym czy dwóch sezonach, bo to zbyt krótki czas na ocenę opłacalności uprawy czy hodowli – dla top agrar Polska mówi 27-letni następca, Mateusz Pluta.

Więcej o gospodarstwie Mateusza Pluty przeczytacie już we wrześniowym wydaniu top agrar Polska od strony 40.
Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)