Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Kukurydza>

Rodzina Chmielewskich w USA prowadzi największy na świecie labirynt z kukurydzy!

Obrazek

 

Labirynty kukurydziane to coraz powszechniejsza forma nie tyle uprawy pola, co dodatkowego dochodu przy okazji uprawy tej wyjątkowej rośliny. Labirynty cieszą się ogromną popularnością wśród zwiedzających wiejskie tereny. Okazuje się, że największy labirynt na świecie ma rodzina Chmielewskich, ale nie w Polsce, tylko w Stanach Zjednoczonych.

Dorota Kolasińska8 września 2022, 15:59

Stoney Brook Farms to rodzinna firma w Minnesocie w USA, założona w marcu 2007 roku. Mark i Pam Chmielewscy kupili ją od Shirley Chmielewski, matki Marka.

- Zaczęliśmy od około 300 akrów. Naszą największą uprawą była kukurydza cukrowa, innymi uprawami, które uprawialiśmy przez lata były ziemniaki, pomidory, kapusta, zielona papryka, ogórki, cukinia, groszek cukrowy i groszek cukrowy, 10 różnych odmian dyni, dynie, tykwy i kukurydza ozdobna. Wszystkie nasze warzywa są zbierane ręcznie. Pomagało nam wtedy kilku meksykańskich pracowników, a Brad zaczął pomagać w wieku 16 lat – wymienia rodzina Chmielewskich.

Dziś uprawiają ponad 700 akrów ziemi, a produkty sprzedawane są do wielu różnych stanów za pośrednictwem kilkunastu hurtowni i sieci sklepów spożywczych. Najwięcej jednak wśród upraw stanowi kukurydza cukrowa, a zaraz za nią dynie.

Kukurydziany labirynt Chmielewskich

- Od 2017 roku rozpoczęliśmy działalność agroturystyczną. Posadziliśmy 8-hektarowy labirynt kukurydziany. To wielki hit w społeczności i mamy nadzieję, że zobaczymy się tej jesieni w największym labiryncie kukurydzianym na świecie! – czytamy na stronie farmy. Oprócz labiryntu miłośnicy dyni, warzywa we wczesnej fazie wzrostu wkładają do form, dzięki czemu duże dynie przybierają ciekawe kształty np. ludzkiej twarzy.

W 2022 roku labirynt kukurydziany stał się największym na świecie. Rolnicy wykonali go na 110 akrach i 32 milach ścieżek. Rodzina jest podekscytowana jego wielkością i chętnie przyjmuje gości. Ciekawy pomysł na biznes. Zobaczcie film z lotu ptaka!

  
@stoneybrookfarms Stoney Brook Farms. Opening September 10th, 2022.#fyp #foryou #foryoupage#viral #worldslargest#cornmaze#farmtok#minnesota #mngrown#corn ♬ Dramatic Trailer - FruityAudio

Oprac. dkol na podst. Stoney Brook Farms Inc.

Fot. Stoney Brook Farms Inc.

 Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)