Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Portal partner

Rynek zbóż: pierwsze ceny na nowe zbiory!

14.07.2017

Drukuj

Rynek zbóż: pierwsze ceny na nowe zbiory!

Artykuł płatny

W krajowych punktach skupu zbóż pełna mobilizacja przez akcją żniwną. Jeszcze wiele z nich dopiero w przyszłym tygodniu oficjalnie poda nowe cenniki i otworzy magazyny na zboża i rzepak z nowych zbiorów. Ale niektórzy handlowcy podzielili się z nami cenami, które będą obowiązywały w nadchodzącej akcji żniwnej.

Jęczmień w dół


Ceny, które usłyszeliśmy nie mogą być satysfakcjonujące dla rolników. Jeszcze dwa dni temu najniższa stawka za jęczmień ozimy wynosiła 500 zł netto. Dziś za ziarno z nowych zbiorów handlowcy oferują od 470 do 520 zł netto w zależności od parametrów ziarna. A te z każdym kolejnym opadem deszczu będą się pogarszały. Najbliższych kilka dni ma przynieść poprawę pogody i może rolnikom wreszcie uda się zebrać jęczmień ozimy. Ale w ostatnich dniach były z tym kłopoty.

– Najpierw rolnicy dzwonili do nas z pytaniem, czy można przywieźć do skupu jęczmień, a po kilku godzinach dzwonili, że jednak nie go przywiozą, bo albo ziarno za wilgotne, albo kombajn ugrzązł w polu – usłyszeliśmy od pracownic jednego ze skupów na Mazowszu...

Chcesz czytać cały artykuł? Zaloguj się!

Przeczytaj pozostałe 83% artykułu

Kup dostęp do artykułu lub skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.

Płatność za artykuł

3,69 zł

/ za artykuł

Zamawiam

Polecamy

Prenumerata

165,00 zł

/ rok

Zamawiam

Mam już konto prenumeratę lub konto premium Zaloguj się

r e k l a m a

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii